Як виміряти силу удару. сила удару в ньютанах.

Для вимірювання сили удару необхідна зміна імпульсу тіла, яке вважається бьющим (в ідеалі це обопільний процес), поділити на час взаємодії. Для цього потрібно попередньо виміряти масу і швидкість тіла. Для вимірювання сили будь-якого довільного удару використовуйте спеціальний динамометр.
Вам знадобиться
  • Ваги, датчики вимірювання швидкості, електронний таймер, динамометр (кік-тестер).
Інструкція
1
Вимірювання сили пружного удару Приєднайте датчик електронного таймера до місця контакту двох тіл. Для того щоб максимально зменшити вплив сторонніх сил, а також розсіяння енергії на нагрівання, візьміть каучуковий м'яч, який має високу пружністю. Після цього скиньте його на датчик з деякою висоти, не докладаючи до цього зусиль. Час співудару висвітиться на екрані датчика, а для того щоб знайти швидкість, висоту падіння, виміряну в метрах, помножте на 19,62 і з отриманого числа витягніть квадратний корінь. Після цього зважте м'яч на вагах і отриману масу в кілограмах, помножте на швидкість і поділіть на час, вказаний на таймері в секундах. Отримане число помножте на 2. Результатом буде сила удару в Ньютона.
2
Вимірювання сили непружного удару Візьміть замість каучукового м'яча пластиліновий кульку. Далі виконайте все ті ж дії і розрахунки, які проводилися для вимірювання пружного удару . Для отримання значення сили удару масу помножте на швидкість і поділіть на час в секундах. В даному випадку не потрібно множити результат на 2. Це і буде сила непружного удару .
3
Вимірювання сили удару динамометром Для виміру візьміть спеціальний динамометр, який називається кік-тестер. Він вимірює максимальну силу за короткий проміжок часу. Помістіть датчик на твердій поверхні (підійде звичайна стіна) і нанесіть удар. На табло з'явиться сила удару . Як правило, такий тестер видає результат в кілограмах. Для того щоб отримати результат в Ньютона, необхідно число, відображене на екрані датчика, помножити на 9,81. Другий варіант - використовуйте кік-тестер, приєднаний до боксерській груші і фіксуючий силу удару за ступенем її відхилення. В цьому випадку не враховується площа зіткнення, результатом буде усереднене значення сили.