Як визначити опір.

Для визначення опору скористайтеся приладом, який називається омметр. Приєднаєте його до кінців ділянки кола і отримаєте значення його опору. Опір можна виміряти, використовуючи амперметр і вольтметр. Зніміть з них показання і напруга розділіть на силу струму. Можна дізнатися опір провідника через його геометричні розміри і питомий опір матеріалу.
Вам знадобиться
  • амперметр, вольтметр, таблиці питомих опорів, рулетка і штангенциркуль
Інструкція
1
Визначення опору за допомогою амперметра і вольтметра Підключіть ланцюг до джерела струму. Послідовно встановіть в неї амперметр і виміряйте за його допомогою силу струму в амперах. До цікавого для ділянки кола паралельно приєднаєте вольтметр і виміряйте на ньому падіння напруги в вольтах. При роботі з постійним струмом дотримуйте полярність приладів. Після того як свідчення зняті, розділіть значення напруги на значення сили струму. Це і буде значення опору ділянки кола в Омах.
2
Визначення опору провідника за допомогою омметраК кінців провідника, який не підключений до джерела струму, приєднаєте омметр. На екрані цифрового приладу або на шкалі аналогового пристрою відіб'ється величина електричного опору даного провідника.
3
Визначення опору провідника за матеріалом і розмірами Дізнайтеся матеріал, з якого зроблений провідник і за допомогою спеціальної таблиці визначте його питомий опір. Беріть результат з колонки, де він подається в Ом * мм2/м. Після цього виміряйте довжину провідника в метрах. Для цього використовуйте рулетку. Якщо провідник має круглий перетин, виміряйте його діаметр в міліметрах за допомогою штангенциркуля і знайдіть площу поперечного перерізу. Для цього діаметр зведіть в квадрат, поділіть на 4 і помножте на 3,14. Якщо форма перерізу прямокутна, то виміряйте довжину і ширину перерізу в міліметрах і перемножте їх. Часто площа перерізу вказується в техдокументації провідника. Для того щоб знайти опір, довжину провідника поділіть на площу його поперечного перерізу, а результат помножте на питомий опір.