Як виміряти швидкість.

Для того щоб знайти середню швидкість ? виміряйте довжину шляху, який пройшов тіло? і час, який воно рухалося, а потім поділіть ці значення. Миттєва швидкість вимірюється спідометром в кожен момент часу.
Вам знадобиться
  • рулетка або лінійка, секундомір.
Інструкція
1
Вимірювання середньої швидкості Для того щоб виміряти середню швидкість тіла, включіть секундомір або годинник на початку шляху і заміряйте його довжину, вимкнувши секундомір в крайній точці. Після цього, довжину шляху поділіть на час і отримаєте швидкість . Одиниці виміру будуть рівні одиницям, в яких вимірюється відстань, поділених на одиниці виміру часу. Наприклад, метри в секунду або кілометри на годину.
2
Вимірювання швидкості тіла, що падає на поверхню землі Для вимірювання швидкості тіла, що вільно падає на поверхню землі, підберіть висоту і таке тіло, щоб можна було знехтувати опором повітря. Добре підійде сталева або свинцева гирька, вільно падаюча з висоти до 10 м. Виміряйте висоту, з якого падає тіло. Потім числове значення висоти помножте на 19,62, а з отриманого числа витягніть квадратний корінь. Це буде значення швидкості тіла при падінні з заданої висоти. Якщо тіло знаходиться в польоті, то для знаходження його поточної швидкості відніміть від початкової висоти значення висоти, на якій знаходиться тіло в даний момент, так само помножте на 19,62 і витягніть квадратний корінь.
3
Швидкість тіла при рівноприскореному двіженііЕслі тіло рухається равноускоренно зі стану спокою, то виміряйте відстань, яку воно пройшло за допомогою рулетки або іншим способом, а також час у дорозі за допомогою секундоміра. Після цього помножте відстань на 2 і поділіть на значення часу. Якщо тіло не розганяється, а гальмує, то шлях вимірюється з точки початку гальмування до повної зупинки. Формула застосовується та ж.
4
Вимірювання миттєвої швидкості тіла Для вимірювання миттєвої швидкості тіла використовується прилад, який називається спідометр і встановлюється всередині рухомого об'єкту. Для отримання значення потрібно просто подивитися на його шкалу або електронне табло. Ззовні миттєва швидкість вимірюється лазерним радаром. Для цього надішліть радар на рухомий об'єкт, і на екрані відобразиться його швидкість .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CNAzMs3w9OM