Як давати гроші в борг.

Можна без проблем дати людині грошей в борг, якщо у вас є така можливість або людина, яка до вас звертається надійний. Але непередбачені обставини виникнути все-таки можуть. Простіше, звичайно, просто не давати гроші в борг. Але якщо ви все-таки вирішили допомогти людині, зробіть це так, щоб після ніяких образ і непорозумінь не виникло.
Вам знадобиться
  • Стандартний договір позики
Інструкція
1
Обговоріть з вашим позичальником докладно всі умови позики. Переконайтеся, що запропоновані умови влаштують і вас, і вашого знайомого. Але не поспішайте передавати йому гроші негайно. Чесне слово - штука, звичайно, хороша, але краще скласти договір.
2
Складіть договір позики краще у нотаріуса, особливо якщо це велика сума. Якщо ви хочете уникнути відвідин нотаріуса, складіть договір у вільній формі, але з обов'язковим зазначенням найважливіших параметрів. Договір повинен містити: - ПІБ позикодавця і позичальника (паспортні дані, місце проживання) - повну суму позики, зазначену цифрами (і з письмовій розшифровкою) - відсотки за використання (якщо будуть) - дату повернення суми (можливо поетапно з конкретними датами) - особисті підпису (з розшифровкою) і дату складання документа
3
Перевірте договір, вкажіть особливі умови - наприклад, ваші дії у разі неповернення суми позики у визначений термін.
Зверніть увагу
Якщо ваш позичальник відмовляється від позики, за умови складання письмової угоди, не переживайте - це значить він не має наміру був повернути вам борг.
Корисна порада
Не бійтеся запропонувати позичальникові, навіть родичу, скласти письмовий договір позики. Така форма відносин цілком його влаштує, якщо він дійсно потребує коштів і має наміри повернути вам всю суму без затримок.