Як підтягнути математику.

Успішність з математики залежить від швидкості мислення, сприйняття інформації, вміння думати логічно. Шкільна програма дозволяє вчитися на п'ятірки кожній дитині з середніми здібностями. Додаткові заняття вдома допоможуть підтягнути математику , якщо в класі виникають будь-які труднощі.
Вам знадобиться
  • - шкільний підручник;
  • - методична література;
  • - допоміжні матеріали, в залежності від досліджуваних тем.
Інструкція
1
Складіть план занять таким чином, щоб за 1-2 місяці охопити матеріал, який потрібно підтягнути. Графік має складатися з 1-1,5 годин на день з перервою для молодших школярів або з відволікаючим вправою-розминкою для старших.
2
Почати заняття слід з повторення ввідних тем. Поступово підійшовши до матеріалу, з яким виникають труднощі. Давайте завдання від простіших до складних.
3
За одне заняття дитина повинна виконати від 2 до 5 вправ різної спрямованості (приклад, задача, рівняння і т.п.).
4
Якщо труднощі виникають з вирішенням завдань, то обов'язково включіть вправи по складанню умов завдання. Це допомагає зрозуміти взаємозв'язок між рішенням та поставленими умовами. При цьому можна опустити частина з обчисленнями, а якнайбільше складати і розбирати хід рішення.
5
Діти втомлюються від письма в школі, тому усні вправи на рахунок в додаткових заняттях сприйматимуться ними з великим бажанням, ніж письмові.
6
Обов'язково беріть участь, контролюйте роботу, заведіть табель з оцінками-результатами самостійних занять. Будьте справедливі і дотримуйтеся шкільних вимог при виставленні оцінок, або розробіть свою систему балів, наприклад, 1 бал за одне виконане правильно завдання.
7
Перед кожним заняттям просите дитини проговорити правила, за якими він буде вирішувати. Пам'ятайте, що один матеріал можна пояснити по-різному. Поясніть йому своїми словами рішення. У відповідь попросіть його зробити теж. Так він краще зрозуміє і запам'ятає тему. Незайвим буде вам відвідати урок в школі, щоб дізнатися, як дає пояснення учитель. Тоді ви зможете оцінити всебічно чому дитина відстає і що саме потрібно, для того щоб в класі відчувати себе впевненіше.
8
Можна включити ігрову розминку. Для цих цілей підійдуть завдання на уважність, різні логічні ряди, лабіринти, головоломки, ребуси.
Корисна порада
Чим більш творчо ви підійдете до питання, тим охочіше дитина займатиметься; Для підбору додаткових методичних матеріалів зверніться за порадою до викладача. Кожна програма передбачає доповнення від авторів, такі задачники краще допоможуть впоратися з освоєнням і закріпленням матеріалу самостійно.