Як побудувати п'ятикутник за допомогою циркуля. правильний п'ятикутник просто.

Правильний п'ятикутник - це багатокутник, у якого всі п'ять сторін і всі п'ять кутів рівні між собою. Навколо нього легко описати коло. Побудувати п'ятикутник і допоможе саме ця окружність.
Інструкція
1
У першу чергу необхідно побудувати циркулем коло. Центр кола нехай збігається з точкою O. Проведіть осі симетрії перпендикулярні один одному. У точці перетину однієї з цих осей з колом поставте крапку V. Ця точка буде вершиною майбутнього п'ятикутник а. У точці перетину іншої осі з окружністю розташуйте точку D.
2
На відрізку OD знайдіть середину і відзначте в ній крапку А. Після цього потрібно побудувати циркулем коло з центром в цій точці. Крім того, вона повинна проходити через точку V, тобто, радіусом CV. Точку перетину осі симетрії і цієї окружності позначте за В.
3
Після цього за допомогою циркуля проведіть окружність такого ж радіуса, поставивши голку в точку V. Перетин цієї окружності з первісної позначте як точку F. Ця точка стане другою вершиною майбутнього правильного п'ятикутник а.
4
Тепер потрібно провести таку ж окружність через точку Е, але з центром в F. Перетин щойно проведеної кола з первісної позначте як точку G. Ця точка так само стане ще однією з вершин п'ятикутник а. Аналогічним чином необхідно побудувати ще одне коло. Центр його в G. Точка перетину його з первісної окружністю нехай буде H. Це остання вершина правильного багатокутника.
5
У вас повинно вийти п'ять вершин. Залишається їх просто з'єднати по лінійці. У результаті всіх цих операцій ви отримаєте вписаний в коло правильний п'ятикутник .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=B_zGg-XKSnM
Корисна порада
Таким нехитрим способом можна побудувати не тільки п'ятикутник. Для того щоб побудувати трикутник, необхідно розведіть ніжки циркуля на відстань, рівну радіусу кола. Потім в будь-яку точку встановіть голку. Проведіть тонку допоміжну коло. Дві точки перетину кіл, а так само точка, в якій була ніжка циркуля утворюють три вершини правильного трикутника.
Побудова правильних п'ятикутників можна за допомогою циркуля і лінійки. Правда, процес це досить тривалий, як, втім, і побудова будь-якого правильного многоугльніка з непарною кількістю сторін. Сучасні комп'ютерні програми дозволяють зробити це за кілька секунд.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з програмою AutoCAD.
Інструкція
1
Знайдіть у програмі AutoCAD верхнє меню, а в ньому - вкладку «Головна». Натисніть на неї лівою клавішею миші. З'явиться панель «Малювання». З'являться різні типи ліній. Виберіть замкнуту полілінію. Вона і являє собою багатокутник, залишається тільки ввести параметри. AutoCAD. Дозволяє малювати самі різні правильні багатокутники. Число сторін може досягати 1024. Можна використовувати і командний рядок, залежно від версії набравши «_polygon» або «мн.-кут».
2
Незалежно від того, чи користуєтеся ви командним рядком або контекстними меню, на екрані у вас з'явиться віконце, в яке пропонується ввести кількість сторін. Введіть туди цифру «5» і натисніть Enter. Вам буде запропоновано визначити центр п'ятикутника. Вбийте в з'явилося віконце координати. Можна позначити їх як (0,0), але можуть бути і будь-які інші дані.
3
Виберіть потрібний спосіб побудови. . AutoCAD пропонує три варіанти. П'ятикутник може бути описаним навколо кола або вписаним в неї, але можна побудувати його і за заданим розміром сторони. Виберіть потрібний варіант і натисніть на введення. У разі необхідності задайте радіус кола і теж натисніть enter.
4
П'ятикутнику по заданій стороні спочатку будується точно так само. Виберіть «Малювання», замкнуту полілінію і введіть число сторін. Правою клавішею миші викличте контекстне меню. Натисніть команду «edge" або "сторона". У командному рядку наберіть координати початкової і кінцевої точок однієї зі сторін п'ятикутника. Після цього п'ятикутник з'явиться на екрані.
5
Всі операції можна виконувати за допомогою командного рядка. Наприклад, для побудови п'ятикутника по стороні в російськомовній версії програми введіть букву «с». В англомовній версії це буде «_e". Щоб побудувати вписаний або описаний п'ятикутник, введіть після визначення кількості сторін букви «о» або «в» (або ж англійські "_с" або "_i")