Як зв'язати беретку гачком. Беретки в'язані гачком.

Жіночі трикотажні вироби залишаються популярними на протязі багатьох десятиліть. Не є винятком з цього і всякого роду в'язані дамські шапочки - будь це проста шапочка- «ковпачок» або кокетливий капелюшок, літня панамка або теплий шолом. А, пов'язаний своїми руками, бере служить прекрасним доповненням до будь-якого жіночого образу, свого роду «заключним штрихом» в гардеробі стильної жінки. У пропонованій статті наводиться один з найпростіших варіантів в'язання гачком берета, який доступний навіть починає в'язальниці.
Вам знадобиться
  • 150г товстої вовни бірюзового кольору і 50г вовни меланжевого кольору в синьо-бірюзових тонах, в'язальний гачок №3.
Інструкція
1
Візерунок складається з двох рядів стовпчиків: пишних і без накиду, які чергуються між собой.Берет в'яжеться з верхівки. Наберіть ланцюжок з 6-ти повітряних петель, зімкніть її в кільце. Зв'яжіть 3 повітряні петлі підйому і 16 стовпчиків з накидом, вводячи гачок в кільце. Останній стовпчик зімкніть з першим, витягніть петлю з нитки довжиною 10-12 мм і зв'яжіть пишний стовпчик. Для цього зробіть накид на гачок, витягніть ще одну довгу петлю, знову зробіть накид і витягніть довгу петлю. Потім всі петлі на гачку пров'яжіть за один раз. Так в'яжіть перший стовпчик кожного кола з пишних стовпчиків. А для решти стовпчиків витягніть по 3 довгі петлі, роблячи накиди перед кожною петлей.В цьому ряду пишні стовпчики в'яжіть по одному на кожній петлі підстави, а між пишними стовпчиками в'яжіть 1 повітряну петлю. Останній стовпчик зімкніть з першим, а в петлю на гачку протягнете меланжеву нитка.
2
Роботу поверніть на виворіт, зв'яжіть 2 повітряні петлі підйому. Далі в'яжіть стовпчики без накиду, вводячи гачок в кожну петлю підстави і роблячи надбавки на кожній 5-ої петлі підстави. Для прибавки пров'яжіть 2 стовпчики без накиду в одну петлю основанія.Закончів коло, останній стовпчик зімкніть з першим, а в петлю на гачку протягнете бірюзову нитку.
3
При переході від одного кольору до іншого нитки не обривати, а протягуйте по ізнанке.Поверніте роботу на лицьову сторону і в'яжіть другий ряд пишних стовпчиків. У 2-му і наступних рядах пишних стовпчиків повітряну петлю між ними не в'яжіть, а додавання і збавляння робіть тільки в рядах стовпчиків без накиду. Закінчивши ряд пишних стовпчиків, останній стовпчик зімкніть з першим і знову поміняйте нитку на меланжеву.
4
Пров'яжіть ряд стовпчиками без накиду, роблячи надбавки на кожній 5-ої петлі підстави. Закінчите ряд, зімкніть останній стовпчик з першим, поміняйте нитку на бірюзову.
5
Зв'яжіть ряд пишними стовпчиками - по одному стовпчику в кожну петлю підстави.
6
Далі знову в'яжіть ряд стовпчиків без накиду, роблячи надбавки вже на кожній 6-ий петлі підстави.
7
Продовжуйте в'язання аналогічним чином, чергуючи ряди пишних стовпчиків і стовпчиків без накіда.Делайте прибавки і убавленія в рядах стовпчиків без накиду за наступною схемою: В 4-му, 5-му та 6-му рядах стовпчиків без накиду робіть прибавки на 5-ій петлі підстави. У 7-му ряду стовпчиків без накиду - на 6-ий петлі підстави, у 8-му ряду робіть надбавку на 12-тій зашморгу основанія.В 9-му ряду стовпчиків без накиду збільшень не зробите.
8
В 10-ряду починайте зменшення - кожен 10-ий стовпчик пров'яжіть разом з 11-им. Для цього протягнете петлю спочатку на 10-му, потім на 11-му стовпчику підстави, і всі петлі пров'яжіть разом. В 11-му та 12-му рядах кожен 7-ий стовпчик пров'яжіть з 8-им. А в 13-му ряду стовпчиків без накиду пров'яжіть 5-ий стовпчик з 6-им. Це останній ряд з меланжевих ниток, за ним в'яжіть останній ряд пишних стовпчиків і ободок шириною 3 см.
9
Для обідка бірюзову нитку складіть вдвічі і в'яжіть стовпчики без накиду по колу в одному напрямку, вводячи гачок тільки під дальню полупетлю. Зв'язавши 4 кола, знову в одну нитку виконайте 1 ряд рачьім кроком - стовпчиками без накиду, але виконаними в напрямку зліва направо. Затягніть нитку, оборвіте.Берет готовий.
Жінці нелегко підібрати шапку на свій смак і колір. Бере же є універсальним головним убором, який елегантно виглядає на будь-якій представниці прекрасної статі. Зв'язані гачком або спицями вони завжди виглядають оригінально і неповторно, навіть якщо створені за допомогою простої в'язки і нехитрого візерунка. Для зими берети в'яжуться з натурального волокна. В демісезонний період використовується пряжа середньої товщини. Літні головні убори, виконуючи роль аксесуара і захисту від сонця, вив'язуються бавовняними нитками.
Вам знадобиться
  • сантиметрова стрічка
  • нитки різних кольорів
  • гачок або
  • кругові спиці (+ панчішні)
  • шпилька
  • намистина
Інструкція
1
Для початку підберіть пряжу, відповідну за кольором і структурою для наряду, з яким буде вдягатися бере. В'язаний берет повинен гармонійно поєднуватися з одягом і аксесуарами. При виборі ниток враховуйте сезон, в якому буде носитися бере.
2
Рукодільниця, освоїла гачок, швидко зв'яже красивий бере з візерунка, в якому чергуються два ряди. Перший ряд складається з стовпчиків без накидов, другий ряд - з стовпчиків з накидом. Наберіть ниткою в два складання дві повітряні петлі і виконайте одинадцять стовпчиків без накидов в першу петлю. Продовжіть в'язати другий кругової ряд, подвоюючи число петель (без врахування двох перших петель). Для додатків виконуйте два стовпчики (за обидві стінки петлі) в одну петлю підстави.
3
Продовжуючи в'язання, в кожному круговому ряду робіть по шість додатків, поки діаметр кола не досягне потрібного розміру (в середньому 26см). Останній ряд повинен бути з стовпчиків без накиду. Зв'яжіть без додатків ще один ряд, виконуючи стовпчики з накидом за задню стінку петлі.
4
Потім починайте зменшення полотна. У кожному круговому ряду скорочуйте по шість стовпчиків (за обидві стінки петлі). В'яжіть основним узором, поки діаметр кола не досягне приблизно 17см. Діаметр повинен бути таким, щоб бере не сповзав на лоб або не злітає з голови. Пров'яжіть два ряди стовпчиками без накиду без убавленій. Поверніть роботу і зв'яжіть ряд по два стовпчики з накидом в кожну п'яту петлю ряду. В'язання закінчите поруч з стовпчиків без накиду.
5
Берети, пов'язані спицями, виходять красивими, якщо їх в'язати безшовними. Виберіть вподобаний візерунок з урахуванням того, щоб він не спотворювався при зменшенні діаметра. Зв'яжіть зразок, додаючи і збавляючи петлі. Зробіть розрахунок згідно з тим, скільки петель в сантиметрі додається і зменшується. Для набору петель і в'язання використовуйте кругові спиці, а при зменшенні ближче до верхівки перейдіть на панчішні спиці. Решта петлі туго стягніть ниткою.
6
Чудово прикрасить бере в'язана брошка. Зв'яжіть квітка. У його середину пришийте з одного боку намистину, з іншого шпильку. Прикраса приколіть до берету. Гарними виходять берети, пов'язані з ниток різних кольорів або з широкою планкою. Фантазуйте, і в результаті вийти ексклюзивний бере.