Як відкрити фірмовий магазин.

Фірмовий магазин , як правило, продає один вид товару. Його спеціалізацією може бути широка лінійка однотипної продукції, наприклад, пляжних сандалій. Або ж він може спеціалізуватися на товарах, вироблених однією компанією, як це відбувається в магазин ах Adidas, Ecco і пр. Щоб відкрити такий магазин , важливо вибрати свою «тему».
Вам знадобиться
  • - бізнес-план;
  • - маркетинговий план;
  • - приміщення;
  • - товар;
  • - обладнання;
  • - персонал.
Інструкція
1
Визначтеся зі спеціалізацією. Її вибору повинні передувати маркетингові дослідження. Без вивчення споживчого попиту вкрай складно знайти правильну нішу. Також важливо вивчити ринок на предмет успішних і не успішних торгових концепцій. Ще один вид досліджень, бажаний для проведення - аналіз конкурентного середовища. Приміром, коли в невеликому містечку вже відкритий фірмовий рибний магазин - навіщо робити ще один? З іншого боку, якщо в ньому постійно є покупці - це свідчить про попит. Склавши свою власну «карту місцевості», на якій будуть відзначені всі фірмові магазин и, їх спеціалізація, наявність покупців і т.д., ви зможете максимально точно визначити - які саме торгові точки затребувані.
2
Складіть бізнес-план. Почніть з описової частини: чим збираєтеся торгувати, у кого закуповувати товар, кого бачите своїми покупцями і т.д. Далі уявіть фінансову модель майбутнього бізнесу. Визначте цінову політику, опишіть способи визначення еластичності попиту, заплануйте, скільки ви повинні обслуговувати відвідувачів в день і яка повинна бути сума середнього чека. Якщо збираєтеся використовувати позикові кошти - розрахуйте терміни виплати кредиту. Бажано привести графік можливих виплат (наприклад, поквартальний, починаючи з другого чи третього кварталу). Неодмінно відобразіть постійні та змінні витрати.
3
Орендуйте відповідне приміщення. Бажано, щоб воно знаходилося в жвавому місці. Незважаючи на те, що у фірмового магазин а більше, ніж у звичайного покупців, що здійснюють заплановані візити, їхати на околицю міста в сумнівний район мало хто готовий. Тому, місце розташування - один з наріжних каменів успішності бізнесу.
4
Замовте дизайн-проект. Перший етап робіт повинен містити технічний план з прокладкою інженерних комунікацій і пр. Другий етап - оформлення торгової та офісної зон, а також вхідної групи. Від того, як буде виглядати фасад, багато в чому залежить, випробують Чи ваші потенційні клієнти бажання зайти всередину. Придбайте і розставте обладнання. Отримайте дозвільну документацію.
5
Найміть персонал. В обов'язковому порядку складіть стандарти обслуговування і проведіть тренінги для продавців. Часто буває, що вони хочуть продавати, але на ділі мають вельми умовне розуміння, як саме це робити. Паралельно приступайте до складання маркетингового плану. Фірмовий магазин потребує і в піарі, що дозволяє проінформувати споживачів про відкриття, і в рекламі - що спонукає прийти за покупками, і в акціях, розрахованих на збільшення лояльності та повернення покупців.