Як шукати метеорити.

Якщо ви коли-небудь тримали в руках метеорит, можете вважати себе щасливою людиною, адже ви доторкнулися до позаземним світам. І хтозна, можливо, сотні років тому на іншій планеті чиясь рука також стискала цей осколок. Якщо у вашому житті ще не трапилося така подія, але ви пристрасно бажаєте помацати шматочок невідомого світу, то це не так вже й складно.
Вам знадобиться
  • - інтернет
  • - компас.
Інструкція
1
Для початку переконайтеся, що ви точно уявляєте собі об'єкт ваших пошуків. Уважно розгляньте фотографії метеоритів, яких в інтернеті величезна кількість. Залежно від їх складу і співвідношення елементів, з яких складається метеорит, небесні тіла можуть виглядати по-різному. Бажано, щоб ви роздрукували ці фотографії і взяли їх з собою, коли підете на пошуки.
2
Якщо ви хочете просто подивитися на метеорит, вирушайте на відоме місце падіння. В цьому випадку вам доведеться шукати лише екскурсовода. Таким місцем може бути місцевість Гоба, розташована в південно-західній Африці. Що впав туди метеорит важить 16 тонн, тому вчені, насилу відколовши зразок для дослідження, залишили небесного мандрівника лежати там, де він упав.
3
Щоб знайти метеорит самостійно, озбройтеся компасом. Один з головних ознак позаземного природи метеорита - його магнітним. Якщо ви піднесли прилад до каменя, і магнітна стрілка відхиляється від півночі, перед вами метеорит.
4
Прислухайтеся до розмов місцевих. Якщо ваша бабуся, яка живе в селі, розповіла вам, як на світанку по небу пролетіла вогник і впав на узліссі, не відмахується від неї, це схоже на опис падіння метеорита. Зверніть також увагу на розповіді місцевого населення про зустріч з НЛО. Необізнані жителі також могли прийняти падаючий метеорит за прибульців.
5
Часто метеорити знаходять в шахтах, при розкопці канав, оранні полів, на рудниках і при закладці шурфів. Якщо ви мрієте виявити небесного гостя, відвідайте місця, де ведуться розкопки, зрозуміло, дотримуючись при цьому техніку безпеки.
6
Якщо ви знайшли камінь, і у вас є підозра, що перед вами метеорит, уважно огляньте його. Кам'яний метеорит буде покритий чорно-бурої кіркою, що утворилася в результаті плавлення. У залізних метеоритів така кірка буде з синюватим відливом. Виступи на метеоритах зазвичай згладжені.
7
У метеоритів, довгий час лежали в землі, кірки може вже не бути. Тим не менше, якщо ви звернетеся до фахівця, він досліджує вашу знахідку і повідомить, чи має знайдений вами камінь позаземне походження.
Корисна порада
Пам'ятайте, що за знайдений метеорит покладається винагороду.