Як відкрутити заіржавілу гайку.

Металеві гайки мають неприємну особливість - іржавіння. Цей процес можна назвати навіть закономірним, але приємного в цьому мало. Відкручувати таку гайку дуже складно, потрібно докласти багато зусиль.
Вам знадобиться
  • Гас, кислота, рідина WD, молоток, ключ гайковий, паяльник, окріп, зубило, віск або пластилін, цинк, кислота.
Інструкція
1
Щоб заіржавіла гайка не стала для вас головним болем, купите спеціальну рідину (WD) або пасту. Цей розчин простий в нанесенні і зручний у застосуванні. Нанесіть його на гайку , а через 5 хвилин просто відкрутіть гайку , не докладаючи особливих зусиль.
2
Якщо гайка не піддається дії спеціальних засобів, можете спробувати локальний підігрів гайки. Це можна зробити паяльником, окропом, пальником.
3
Ваша гайка не піддається на настільки демократичні методи? Постукуйте по ній акуратно, щоб не пошкодити грані. Зрушень не відчувається? Тоді спробуйте зубилом. Тільки це треба робити акуратно, рівномірно, уздовж осі відкручування, впроваджуйте гостре зубило в грань.
4
Ще один радикальний метод - полити гасом різьбу. Якщо є можливість, підпалити гайку . Після цього акуратно відкрутіть її.
5
Найбільш жорсткий варіант, як можна відкрутити заіржавілу гайку : навколо головки гайки зробіть бортик з воску або пластиліну. В чашечку, яка у вас вийшла, кладіть шматочок цинку і налийте сірчану кислоту. Виходить гальванічний елемент, де кислота роз'їсть іржу і відновить залізо на поверхні цинку. Гайка при цьому не піддається впливу кислоти. Це пов'язано з тим, що оскільки цинк хімічно більш активний метал. Через добу ви легко відвернеться прикипіла деталь.
Зверніть увагу
Відкручуйте гайку «враскачку», як би прорізаючи різьбу. Таким чином і мастило, яку ви використовували, буде краще проникати в резьбу.Действуйте акуратно, щоб не пошкодити деталь.
Корисна порада
Для того, щоб швидше відкрутити приіржавілого гайку можна використовувати не тільки спеціальні засоби, а й скипидар, гальмівну рідину, олеїнову кіслоту.Еслі прикипання дуже сильне, оберніть гайку ганчіркою, змоченою в вищеперелічених рідинах, постукуйте по гайці для кращого проникнення рідини.