Як зробити, щоб зацвіли Кактуси.

Які тільки зусилля не прикладають кактусоводи, щоб побачити на улюбленому рослині заповітні бутони. Природу обдурити неможливо і всі спроби змусити кактус цвісти в недозволеному термін закінчаться його загибеллю. Щоб кактус зацвів, йому необхідні всього лише правильний догляд і трохи терпіння.
Інструкція
1
Враховуйте вік рослини. Більшість кактусів починають цвісти не раніше, ніж через 3 -5 років. Цей часовий відрізок сильно варіюється не тільки між представників різних родів, але серед конкретних представників кожного роду. Деякі екземпляри розквітають тільки по досягненню 10 років, а столбовідние і кулясті пустельні кактуси і зовсім на другому десятку.
2
Забезпечте сприятливі умови. Подумайте, наскільки добре ви дбаєте про кактусі. Слідкуйте за тим, щоб регулярно пересаджувати рослину. Свіжа земля і необхідний полив - неодмінні умови здоров'я кактуса і його цвітіння. З іншого боку, надмірна опіка і «перегодовування» органічними добривами або сумішшю мінеральних солей тільки сповільнюють розвиток. У період готовності до цвітіння кактус слід удобрювати тільки розчином фосфорнокислого калію. Якщо він вже набрав бутони, залиште природу виконувати свою роботу самостійно.
3
Забезпечте кактусу приплив свіжого повітря. Ставте його влітку біля відкритого вікна. По можливості залишайте рослина на відкритому повітрі і вдень і вночі. Вечірній перепад температур надає нею сприятливий вплив. Чим більше свіжого повітря отримує кактус, тим менше він буде схильний до хвороб і тим швидше зацвіте.
4
Наведіть горщик з кактусом якомога рідше. Рослини не люблять зміни, тому намагайтеся поливати кактус, не зрушуючи його з місця. Зі зміною положення горщика змінюється і сторона, звернена до сонця, що несприятливо позначається на зростанні. Якщо вам все ж необхідно пересунути рослина, зробіть на горщику маленьку позначку і орієнтуйтеся на неї, знову встановлюючи кактус на підвіконні тією ж стороною до сонця, що і раніше.
5
Поставте кактус на зиму в сухе і прохолодне місце. Зимівля - найважливіший етап у річному циклі зростання кактуса, коли рослина «відпочиває» після літньої вегетації і набирається сил перед наступним сезоном. Цей період характеризується станом абсолютного спокою: кактус не цвіте і не росте. Якщо зимівля проходить успішно, дуже скоро рослина порадує свіжими бутонами без всяких додаткових зусиль з вашого боку.
Зверніть увагу
Чи не пересаджуйте кактус, якщо він вже дав бутони. Пересадка - стрес для будь-якої рослини, тому бутони кактус, швидше за все, скине.