Як відіпрати тюль.

Тюлеві фіранки завжди надавали кімнаті додатковий затишок і колорит. Завдяки їм не тільки змінюється візуальне сприйняття, а й виконується функція розсіювання сонячного світла. Крім того, тюль не перешкоджають доступу свіжого повітря. Однак у таких фіранок є й недоліки. По-перше, на них збирається досить багато пилі.Во-друге, через сигаретного диму і впливу сонячних променів тканина починає жовтіти. Як зробити ваш тюль знову білосніжним?
Вам знадобиться
  • - тепла вода;
  • - сіль;
  • - універсальний відбілювач;
  • - порошок для делікатного прання.
Інструкція
1
Перед тим, як приступити до прання тюлевих фіранок, їх необхідно замочити. Найкраще замочувати тюль в розчині солоної води. Рекомендоване співвідношення: 250 г солі на 10 літрів води. Можна використовувати і пральний порошок, але він менш ефективний. Час замочування - близько двох-трьох годин.
2
Після того як замочування закінчено, займіться приготуванням розчину для прання. Найкраще підійде кисневий відбілювач, він не містить хлору. Може бути використаний і порошок для делікатного прання. Прати тюлеві фіранки досить непросто. Вони мають властивість збивати рясну піну, потім її дуже важко отполоскать. Тут важливо не перестаратися з порошком. Під час прання потрібно одночасно очищати тканину від забруднень і намагатися не пошкодити її. Не треба терти і скручувати тюль , а просто злегка його стискайте.
3
Після того як прання тюлю завершена, переходите до полоскання. Полоскати потрібно в теплій воді. Отполасківается тюль кілька разів. Робіть це до того моменту, поки що стікає вода не стане чистою. Потім слід прополоскати тканину в прохолодній воді з додаванням будь-якого кондиціонера.
4
Досить часто тюлеві фіранки підкрохмалюють, але це далеко необов'язково. Столовий оцет в свою чергу додасть блиску ниткам тканини, і тюль буде виблискувати на сонці сліпучою білизною, радуючи око своєю свіжістю. Тюль найкраще відразу у вологому вигляді вішати на вікно, щоб потім не гладити. Тканина в такому стані чудово висихає за дуже короткий час і під своїм же вагою розправляється.
Корисна порада
Якщо тканина сильно посіріла, додайте у воду трохи синьки і замочіть виріб в блакитнуватому розчині. Після чого отполощіте ще на раз. Тканина повинна придбати блакитний відтінок і злегка «оновитися».