Як дізнатися формат відеофайлу.

Відеозаписи, як і будь-які інші комп'ютерні графічні, текстові, звукові файли, можуть бути кодовані в різні формати . Визначити формат відео можна по розширенню. Якщо ж говорити про формати програвання відео, то формат можна визначити по вирішенню зображення і його якості.
Інструкція
1
Щоб визначити формат відео з розширення файлу, натисніть на відеофайл правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню пункт «Властивості». Перед вами на екрані з'явиться вікно «Властивості: Ім'я файлу».
2
У вкладці «Загальні» в графі «Тип файлу» зазначений тип відеофайлу (формат) і його розширення. Ось найбільш поширені формати відео: *. AVI (Audio-Video Interleaved) - являє собою контейнер (полуформат) Microsoft, який може містити в собі не тільки відео і звук, але і текст. В * .AVI використовуються стандарти стиснення, починаючи з MPEG-1 і закінчуючи MPEG-4; *. WMV (Windows Media Video) - також дуже поширений формат Microsoft; *. VOB (Versioned Object Base) - формату MPEG-2 + аудіо, призначений для DVD-відео; *. MOV (Apple QuickTime) - може містити крім відео також графіку, анімацію, 3D. Найчастіше для програвання цього формату потрібен QuickTime Player; *. MKV (Matroska Video File) - формат-контейнер, що містить крім відео субтитри. Має відкритий код. *. 3GP/* 3GPP - відео, зазвичай зняте на камеру якого-небудь пристрою; *. FLV (Flash Video) - потокове відео, яке проглядається в браузерах. В основному в цей формат перегоняются відеоролики для розміщення в мережі інтернет; *. RM (RealVideo) - RealNetworks-формат. Такий тип відео використовується для трансляції відеорепортажів через інтернет. Має маленьке дозвіл і низька якість картинки.
3
Якщо приймати за «формат» стандарт відео, тоді можна розділити все відео на дві групи, кожна з яких буде містити по дві підгрупи: Перша група включає в себе відео PAL і NTSC. PAL має дозвіл 720х576 і частоту 25 кадрів/сек, NTSC - 720х480 пікселів і 29,97 або 30 кадрів/сек. Формат PAL застосовується для виведення на екран телевізора в Європі та Росії, NTSC - в США і деяких інших странах.Вторая група представлена аналоговим і цифровим відео. За аналогове відео відповідає формат VHS (віедоплёнкі і касети). Відео цифрового формату називається DV (Digital video). Цей формат має малий коефіцієнт стиснення відеосигналу (5: 1) і дає високу якість відеозйомки.