Як вилікувати косоокість у дорослого. вправи для косоокості у дорослому віці в окулярах або без.

Косоокість - це порушення роботи органів зору, при якому очі не здатні дивитися синхронно в одну точку. Вони можуть бути спрямовані в бік носа (сходяться косоокість), скроні (розходиться), іноді буває, що одне око дивиться вгору (вертикальне). У дорослих захворювання в більшості випадків розвивається через параліч очної мускулатури або внаслідок травми головного мозку. Косоокість піддається лікуванню в будь-якому віці.
Вам знадобиться
  • - відновлення зору;
  • - синхронізація положення очей;
  • - синхронізація руху очей.
Інструкція
1
Косоокість лікують комплексними методами. Починають лікування з оптичної корекції зору за допомогою окулярів або контактних лінз. Потім розвивають бінокулярний зір (здатність мозку з'єднувати два зображення в одне ціле). Для цього призначають апаратні процедури і комплекс вправ, що зміцнюють очні м'язи.
2
Оптична корекція зору необхідна в першу чергу. Око, відхилений в сторону, з часом втрачає зорові функції і починає бачити все гірше і гірше. Після огляду лікар виписує окуляри або м'які контактні лінзи.
3
Завдання апаратного лікування полягає в подоланні виробити навички придушення роботи одного з очей, тобто, у відновленні бінокулярного зору. Існує цілий комплекс сучасних, комп'ютеризованих апаратів, що дозволяють впоратися із завданням в найкоротші терміни.
4
За допомогою комплексу вправ, спрямованих на розслаблення напружених м'язів очей, можна самостійно вилікуватися від косоокості. УпражненіяВстаньте спиною до сонця. Прикрийте рукою здоровий очей і почніть повертати голову у бік косить очі так, щоб на нього впав промінь сонця. Повороти виробляєте ритмічно, не докладаючи жодних зусиль. Зробіть 10 поворотів. Якщо у вас косить всередину ліве око, прикрийте пов'язкою праве око. Встаньте прямо і виставте вперед праву ногу. Нахиліться і потягніться лівою рукою до носка правої ноги. Не змінюючи положення, підійміть цю руку вгору, неначе ви показуєте на літак, який летить зліва. Виконайте вправу 12 раз.Еслі ліве око косить назовні, виставте вперед ліву ногу, нахиліться і потягніться правою рукою до носка лівої ноги. Рукою вказуйте в тому напрямку, в якому повинен переміщатися очей. Якщо ваш праве око потребує повороті, висуньте вперед ліву ногу. Виконуйте руху, орієнтуючись на необхідний напрям очі. Нахили вперед активізують кровообіг в області очей. Ці вправи сприяють повному розслабленню м'язів.
5
Операції з виправлення косоокості, як правило, проводять для косметичної корекції. Хірургічне втручання не відновлює бінокулярний зір. Мета операції полягає в посиленні або ослабленні однієї з м'язів, що приводять у рух очне яблуко. Іншими словами, в корекції балансу між м'язами. Операція виконується амбулаторно, під місцевою анестезією. Цього ж дня пацієнта випісиват додому. Після операції лікарі призначають курс апаратного лікування і комплекс вправ.
Зверніть увагу
Відповідь: Око, відхилений в сторону, бачить з часом все гірше і гірше, його зорові функції придушуються. Тому лікування повинно починатися якомога раніше. Для лікування косоокості в дитинстві застосовуються спеціальні окуляри.
Корисна порада
Косоокість: лікування та діагностика. Як вже говорилося вище, діагностувати косоокість людина може і самостійно, так як ознаки косоокості досить яскраво виражені, але якщо все ж виникла така потребность- виявити косоокість, то на допомогу прийде тест на косоокість, який без зусиль допоможе у вирішенні цього завдання.