Як зміцнити грунт.

Зміцнювати грунт - важливе завдання не тільки для фермерів та сільгосппідприємств, а й для будівельних організацій в містах. Зупинити руйнівну ерозію допоможе укладка бетонних плит, висадка кущів та дерев, а також посадка трави. Однак, щоб ці посадки дали відчутний результат, потрібна хороша грунт для розвитку кореневої системи, полив і час, чого зазвичай буває в обріз. Крім звичайної посадки, існує декілька способів зміцнення грунт а.
Інструкція
1
Зміцнення за допомогою георешетокДля надійного зміцнення грунт а і крутого схилу, з успіхом використовують об'ємні георешітки. Ця конструкція складається з полімерних стрічок, які скріплені в шаховому порядку. Така георешетка забезпечує міцну основу для утримання наповнювача: піску, бетону, щебеню та ін. Завдяки своїй гнучкості, георешітки з легкістю приймають форму рельєфу. Накладіть решітку на схил, засипте грунт ом, засейте травою або будь-якими іншими рослинами. Коріння рослин, проникаючи крізь осередки, укріплюють схил.
2
Спеціальний мат проти ерозііЕто надійне тривимірне виріб, який складається з декількох пластикових сіток. Сітки тонкі і дрібнопористий. Такий мат допомагає захистити схили від розмивання і вивітрювання. Також завдяки цьому мату можливе швидке і якісне озеленення ділянки. Мат дуже пластичний, легко укладається і безпечний для навколишнього середовища.
3
Перед укладанням мату очистіть поверхню від сміття та каміння. У підстави схилу і нагорі викопайте траншею близько 30 см глибиною, укладіть мат вниз гладкою стороною. Матеріал повинен лягти рівно без вигинів. Краю мату закріпіть анкерами. Засипте траншею грунт ом і ущільніть.
4
ГеотекстільГеотекстіль - надійний захист від зсувів. Його виготовляють голкопробивним способом з поліпропіленових і поліефірних волокон. Цей нетканий матеріал в рулонах не тільки високопрочен і водонепроникний, але і морозостійкий. При сході води геотекстиль не допускає змішування шарів, тим самим, захищаючи від ерозіі.Перед укладанням вирівняйте поверхню, приберіть 20-50 см грунт а, на дно і стінки укладіть геотекстиль. Засипте гравієм або щебенем. Укладіть поверх них новий шар геотекстилю. Засипте піском, а на пісок - бруківку або декоративну плитку. Простежте, щоб у геотекстилю перекриваються частини були укріплені скобами або милицями або вздовж швів використовуйте невелику кількість насипного матеріалу.
5
Грунт можна зміцнити за допомогою вкопаних колод, каменів. Для того щоб вода, що стікає по схилу, не руйнувала ґрунт, слід встановити спеціальний лоток, який буде «відводити» її в певному напрямку. Колоди і камені крім захисної функції можуть виконувати і роль декору. За допомогою них, використовуючи фантазію, можна створювати красиві композиції.