Як вибрати гумовий човен.

Гумовий човен зручна для відпочинку на воді. Вона не займає багато місця при перевезенні і зберіганні, виключно надійна і стійка. При виникненні складного перешкоди її легко перенести по берегу. Оскільки у кожного своя концепція відпочинку та побажання до конструкції, то процес вибору підходящої човна є дуже складною справою.
Вам знадобиться
  • 1) Комп'ютер з доступом в інтернет для перегляду пропозицій в магазинах;
  • 2) Вільний час.
Інструкція
1
Для початку визначтеся, для яких саме цілей вам потрібен човен. Від цього залежить її розмір і конструкція. Перший пункт ви можете визначити для себе самі, а ось конструктивні особливості потрібно розібрати докладніше. Наприклад, якщо ви хочете відпочивати на спокійній воді і плавати на невеликі відстані, то потрібна найпростіша невелика надувний човен з навісним транцем (частина корми, на яку кріпиться мотор). Але для любителів тривалих водних подорожей така човен не підійде. Вам необхідно придбати човен з міцним транцем, палубою і кілем. Такий човен більш важка і громіздка, проте, все ненадувні деталі легко знімаються і саму човен можна компактно упакувати для зберігання і перевезення. Є варіант човнів з міцним транцем, але при цьому з надувною палубою з покриттям у вигляді жорсткого армованого килимка. Таку човен можна скочуватися разом з підлогою. Бувають варіанти зі знімною гнучкою палубою, яку можна згорнути в окремий рулон. Найнадійніший варіант: надувні човни з незнімними жорсткими елементами: транцем, палубою і кілем. Такі конструкції поєднують в собі краще від звичайних човнів і надувних: міцність і непотоплюваність, але вимагають багато місця для зберігання і їх важко перевозити.
2
Наступний важливий момент - шви на човні. Вони бувають склеєними внахлест, встик і проклеєними шовной стрічкою. Перший варіант найдешевший, але, на жаль, самий неякісний. У такі шви легко могли потрапити пухирці повітря, тому вони можуть бути не герметичні. Зробити човен зі швами встик набагато складніше, ніж внахлест. За рахунок цього такий човен буде дорожче, але набагато якісніше і прослужить вам довше, а також позбавить від частої підкачки човна, так як шви не будуть пропускати повітря. Додаткову міцність шву може надати спеціальна шовная стрічка. Такий варіант дорожче коштує, але є самим надійним, що актуально при використанні човна в екстремальних умовах.
3
Наступний важливий момент знову ж стосується швів. Обов'язково потрібно врахувати, яким способом вони виготовлені: склеєні, вулканізовані або зварені за допомогою ультразвуку. Клеєний шов досить міцний, але все-таки залишається місцем з'єднання двох різних частин, а відповідно, слабким місцем. Процес вулканізації та ультразвукове зварювання роблять матеріал єдиним цілим, що, безумовно, робить човен надійніше.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=FKD7gCbah7g
Зверніть увагу
Уважно вибирайте конструкцію човна, не намагайтеся заощадити і відправитися в далеке плавання на невідповідному для цього судні. Це смертельно небезпечно.
Корисна порада
Якщо ви продірявили човен, не турбуйтеся - її легко можна заклеїти. Заплатки псують зовнішній вигляд судна, але в воді їх не видно.