Як відрізнити справжній діамант.

Можливість виготовляти штучні алмази припала на руку тим, хто дозволити справжні коштовності собі не може, а виглядати красиво дуже хоче. Але не сплять і горе-підприємці, які використовують її для власної вигоди. Вони-то і продають синтетичні самоцвіти під видом огранених алмазів - діамантів . Чи можна самостійно визначити підробку або обов'язкова консультація експерта?
Вам знадобиться
  • - настільна лампа;
  • - стакан води;
  • - наждачний папір;
  • - кварцова лампа;
  • - розчин соляної кислоти.
Інструкція
1
Піднесіть виріб з діамантом до світла таким чином, щоб його коронка була навпроти лампи. У справжньому камені відіб'ється лише блискуча точка світла. Справа в тому, що огранювання діаманта групи А виконується так, що потік світла повністю відбивається в задніх гранях каменю.
2
Опустіть дорогоцінний камінь у склянку з водою. Справжній діамант стане на мить невидимим.
3
Візьміть наждачний папір і злегка потріть самоцвіт. На теперішньому камені не повинно залишатися слідів. Безумовно, це досить жорсткий метод діагностики, однак, саме він дасть більшу гарантію непідробності прикраси.
4
Опустіть діамант в розчин соляної кислоти. Після того, як ви витягнете його назад, на справжньої коштовності не залишиться слідів, синтетичний же самоцвіт покриється плямами.
5
Увімкніть кварцову лампу. Піднесіть під неї виріб з діамантом. Від ограненного алмаза буде виходити жовто-зелене або блакитне світіння.
Зверніть увагу
Всі перераховані вище методи є лише додатковими запобіжними заходами. Використання їх навіть в сукупності не дасть 100% -ву впевненість в тому, що перед вами справжній діамант або, навпаки, його підробка. Гарантовано визначити справжність діаманта зможе тільки експерт.
Корисна порада
Одним з основних високотехнічних імітаторів алмаза є муассаніт. Відрізнити його досить просто. Для цього потрібно опустити його в рідину, питома маса (щільність) якої вище 3,17. Синтетичний самоцвіт спливе, а діамант опуститься на дно. Додатково можна потримати виріб з муассаніта над вогнем, через кілька хвилин камінь придбає зеленуватий відтінок. Проробляти всі маніпуляції варто тільки в тому випадку, якщо вам дійсно необхідно дізнатися правду. Інакше ви просто зіпсуєте прикраса, нехай і складається з синтетичних самоцвітів.