Як написати програму для ігор.

І діти, і дорослі люблять грати в ігри. Для перших це основний вид діяльності, для других - можливість відпочити і переключитися з повсякденних проблем на правила гри. Тому вміння складати програми для ігор придасться майже кожному, не залежно від віку та професії.
Інструкція
1
При написанні програми для ігор вам необхідно враховувати такі фактори: - вік учасників; - кількість учасників; - параметри приміщення або майданчики, де проводитимуться ігри; - найближчі свята і значущі події, якщо це має значення; - пора року , коли проводитимуться ігри; - фізичні особливості учасників, якщо вони є; - психологічні особливості, їх інтереси та захоплення.
2
Якщо програма ігор складається для старших дошкільнят, то її тривалість не повинна перевищувати 20 хвилин. Підберіть ігри на розвиток уяви, спритності і ті, в ході яких можна виразити різноманітні емоції. Наприклад, гра «Чарівні перетворення» - діти по команді ведучого зображують різних звірів, явища і навіть предмети.
3
Для молодших школярів вдалим рішенням буде проведення інтелектуальних вікторин, а також рухливих ігор, оскільки багатьом з них складно адаптуватися до школи, і сильна потреба в активних іграх і діях.
4
Складаючи програму ігор для підлітків, включайте в неї гри на розвиток комунікативних здібностей. Міжособистісне спілкування - це саме те, що так цікаво в їхньому віці.
5
З великими колективами добре проводити спортивні естафети, а ось організовувати ігри-дискусії зручніше в групах не більше 15 осіб.
6
Рухливі ігри прийнято проводити на свіжому повітрі, оскільки в цьому випадку організм збагачується киснем, що корисно для фізичного здоров'я. Якщо ж вам дісталося невелике крите приміщення, то підбирайте гри на кмітливість і розвиток творчих здібностей.
7
Якщо ігри будуть організовані напередодні свята, він може стати головною ідеєю сценарію програми. Також для дошкільнят і молодших школярів прийнято проводити ігри, пов'язані з порами року.
8
Для гіперактивних дітей варто підібрати рухливі ігри та вправи, навчальні самоконтролю.
9
Якщо учасники ігор мають особливості фізичного розвитку, вам необхідно детально вивчити підібрані гри, перш ніж включати їх в програму. Вони повинні бути під силу всім.
Зверніть увагу
Підбір ігор для дорослих залежатиме виключно від їх смаків і соціально-культурного рівня.