Як скласти резюме менеджера.

Знайти роботу в даний час не складає особливих труднощів. Однак, щоб влаштуватися на дійсно хорошу роботу менеджером, доведеться гарненько пошукати. Якщо ви на даний момент якраз і знаходитеся в її пошуках, то вам просто необхідно скласти своє резюме, яке ви можете надавати роботодавцям, щоб вони могли ознайомитися з вашими даними, досвідом роботи і т.д.
Інструкція
1
Щоб скласти резюме менеджера, спочатку необхідно написати свої П.І.Б. повністю, а також свій вік і стать. Тут також можна вказати свій сімейний стан, але це зовсім не обов'язково.
2
Далі необхідно вказати свою освіту і назва навчального закладу, який ви закінчували. Якщо ви маєте не одне освіту, то потрібно вказувати його в хронологічному порядку (тобто спочатку вказуєте більш раннє отримана освіта, а потім всі наступні). Але не потрібно особливо зловживати. Вкажіть тільки дані про середньо-спеціальну або вищу освіту. Те, що ви закінчили школу і так зрозуміло. Також в цьому розділі резюме, можна вказати не тільки назва вашої спеціальності, яку ви отримували в навчальному закладі, а й тему, яку ви розглядали і захищали в дипломній роботі.
3
Після утворення, необхідно вказати ваш трудовий стаж (якщо він є). Для цього також в хронологічному порядку, вказуєте місця роботи і ваші посадові обов'язки (тобто чим ви займалися на конкретній роботі). До цього пункту резюме варто поставитися особливо серйозно. Постарайтеся найбільш повно описати те, що ви вмієте, так як ваш майбутній роботодавець, прочитавши цей пункт, повинен зрозуміти, чи володієте ви необхідними навичками для роботи в його компанії чи ні.
4
Наступний розділ резюме - це, як правило, розділ «Про себе». Тут ви можете написати про свої якості. Природно, якщо ви збираєтеся працювати менеджером, то вам просто необхідно вказати, що ви володієте організаторськими здібностями і можете вести за собою людей. Будьте обережні, заповнюючи цей розділ. Не варто привласнювати собі всі відмінні якості працівника (цілеспрямованість, комунікабельність і т.д.). Роботодавця це може відлякати. Постарайтеся об'єктивно оцінити себе і вказати тільки те, що насправді вам притаманне.
5
Останнім пунктом, як правило, вказують контактні дані здобувача. Але не варто в цьому розділі відразу писати ваш домашню адресу. Досить вказати контактний телефон (домашній або мобільний) та адреса електронної пошти.
6
В принципі, всі описані вище розділи, відповідають стандартному резюме менеджера. Однак, якщо ви хочете щось додати (наприклад, про те, що ви маєте диплом з відзнакою, або те, що ви проходили додаткові стажування та тренінги за своїм фахом і т.д.), то це буде тільки додатковим плюсом. Також не зайвим буде, якщо ви докладете до резюме свою фотографію (особливо, якщо віддавати резюме ви збираєтеся не особисто, а по електронній пошті).
Робота в туристичній галузі - заняття клопітка, повне стресів, не завжди надзвичайно прибуткове, але зате завжди цікаве. Турагентств стає все більше, і безліч людей приходять в цю професію, залучені аурою далеких мандрів. Природно, при влаштуванні на роботу їм необхідно резюме. Причому таке, щоб керівник турфірми зрозумів - ось він, ідеальний кандидат!
Інструкція
1
Головний пункт будь-якого резюме - досвід роботи. Вкажіть посаду, яку ви займали і коло ваших обов'язків. Уникайте загальних фраз на кшталт «Робота з клієнтами». Уточніть, що ви, наприклад, займалися оформленням договорів та платежів, вирішенням конфліктних ситуацій і комплектацією товарних наборів.
2
Вашим плюсом буде успішний досвід керівної роботи в будь-якій сфері. У туристичному бізнесі дуже цінуються такі якості як стресостійкість, неконфліктність, вміння швидко запам'ятовувати і обробляти великі об'єми інформації.
3
Резюме повинно бути лаконічним - його обсяг в ідеалі не перевищує однієї-двох друкованих сторінок. Якщо ваш послужний список довгий, скоротіть його. Якщо ж, навпаки, вам поки нічим похвалитися, згадайте додаткові факти біографії. Ви працювали в будівельному загоні? В студентстві їздили на волонтерські роботи за кордон? Брали участь в програмі au pair? Обов'язково відзначте це в резюме.
4
Дуже важливий пункт - освіта. Неважливо, який саме ВНЗ ви закінчили. Більшість працівників туристичної галузі спеціальної освіти не мають. Вкажіть і всі додаткові курси і семінари, що мають відношення до теми бізнесу, психології, маркетингу та менеджменту.
5
Надзвичайно важливо і знання іноземної мови. Англійська обов'язковий, причому чим вище рівень знань, тим краще. Якщо у вас є відповідний сертифікат, обов'язково вкажіть це в резюме. Добре, якщо ви знаєте і інші мови. Затребуваний німецька, іспанська, французька, італійська. Ви зможете стати цінним працівником, відповідальним за певний напрямок. Вкажіть всі мови, якими володієте, навіть якщо ваш рівень поки що не перевищує елементарний.
6
Якщо ви вважаєте за необхідне вказати своє хобі, зробіть вибір на користь подорожей і спорту (в ідеалі - групових спортивних ігор). Цим ви підкреслите важливі для туристичного менеджера якості - допитливість і комунікабельність.
Корисна порада
Уникайте штампів і загальних фраз на кшталт «легко навчаємо» або «орієнтований на результат». Будьте оригінальніше. Але при цьому врахуйте, що на співбесіді вас попросять пояснити, що ви мали на увазі під тим чи іншим пунктом.