Як прочистити свердловину. свердловину продути компресором.

Свердловина використовується замість водопроводу в місцевостях, де немає можливості підключитися до центральної воді. При монтажі насосної станції, використання води нічим не відрізняється від централізованого водопостачання, але є одна проблема. Будь-яка свердловина, незалежно від чистоти води, що подається, має особливість з часом замулюватися, і подача води стає недостатньою і з часом припиняється зовсім. Відбувається це протягом двох-п'яти років і неминуче доводиться застосовувати ряд заходів для очищення свердловини. Існує кілька способів, кожен з яких має свої переваги і недоліки.
Вам знадобиться
  • - компресор;
  • - велика ємність для води;
  • - окуляри;
  • - респіратор;
  • - рукавички;
  • - акумуляторна кислота;
  • - вакуумна заглушка.
Інструкція
1
Першими ознаками замулювання свердловини є повільний напір води з вмістом домішки повітря, кран починає голосно фиркати і обливали вас з голови до ніг. Це вже є сигналом, що пора прочищати свердловину , так як незабаром подача води зовсім припиниться. Тим більше якщо не вжити ряд заходів вчасно, в подальшому можна і зовсім не впоратися з прочищенням і доведеться свердловину бурити в іншому місці.
2
Найбільш ефективним способом усунення виниклої проблеми є виклик фахівців, які бурили свердловину . Вони мають потужні компресори, за допомогою яких вироблять продув труб повітрям або промиють під великим тиском води. Купувати дороге устаткування для ремонту однієї свердловини дуже нераціонально, і виклик фахівців обійдеться набагато дешевше. Тим більше вони дають на свою роботу гарантію, що в найближчий рік проблем з водою не виникне.
3
Якщо ви вирішили впоратися з прочищенням своїми силами, доведеться купити компресор потужністю не менше 12 очок. За допомогою компресора можна справити сухий продув повітрям, що не дуже ефективно або під тиском води.
4
При будь-якому способі необхідно встановити на трубу вакуумну заглушку з трубкою, накачати компресор до максимального тиску, приєднати шланг до заглушки і випустити все повітря з компресора. Повторити це потрібно кілька разів.
5
Якщо спроби не увінчалися успіхом, то спробуйте повторити продув, але з використання тиску води. Так як води у вашій свердловині немає або її натиск недостатній, наповніть водою велику ємність і за допомогою компресора промийте свердловину під тиском. Найчастіше цей спосіб допомагає, якщо фільтр не забитий відкладеннями солей заліза і вапна. В цьому випадку не допоможе ні перший, ні другий спосіб прочищення.
6
Для таких ситуацій існує третій варіант, який ефективний при будь-яких засорах, але дуже варварський і може зіпсувати труби. Ефективним способом прочищення свердловини є заливка в неї акумуляторної кислоти, яка продається в будь-якому автомобільному магазині.
7
Будьте обережні. Видаліть з дому дітей і домашніх тварин. Прийміть заходи індивідуального захисту: окуляри, респіратор, рукавички. Залийте кислоту, щільно заткніть свердловину .
8
Через дві доби надіньте окуляри, респіратор, рукавички, витягніть заглушку, приєднайте насос, виведіть шланг на вулицю і пропустіть воду протягом 4-6 годин. Після цього її можна використовувати в господарських цілях, але пити - тільки через місяць, пропускаючи через глибоку систему фільтрації, наприклад потрійний фільтр Аквафор.