Як відучити кота дряпатися.

Домашні вихованці роблять будинок більш затишним і гостинним. Але при привчанні будь-якої тварини, особливо кота , до правил життя в будинку або квартирі особливу увагу слід приділити вихованню молодого тваринного і позбавлення його від шкідливої звички дряпати все підряд. Це дозволить зберегти в цілісності ваше тіло, а також членів вашої родини і гостей. До того ж не постраждають одяг, меблі та інші предмети інтер'єру квартири або будинку.
Інструкція
1
Пам'ятайте про те, що кішка чи кіт в будинку - це зовсім не собака, тому дресирування і особливих покарань бути не повинно, так як тварина здатна запам'ятати і виконувати тільки ті дії, які для нього приємні. Їх і слід закріплювати.
2
Беріть частіше маленького кошеняти на руки - так людина не буде у тварини асоціюватися з агресією та іншими негативними для нього явищами.
3
Грайте з молодим котом чи кішкою, використовуючи при цьому улюблені іграшки тварини, але при спробі пухнастого улюбленця випустити кігті слід припинити гру і строго сказати: «Не можна!».
4
Не дозволяйте тварині навіть жартома дряпати вас або меблі - ця звичка легко вкорінюється, а змусити кота забути її дуже складно. Якщо це все ж сталося, ніколи не бийте тварина, а просто залиште його в приміщенні, де він нічого не зможе зіпсувати.
5
Не беріть кота на руки в тому випадку, якщо він всім виглядом показує, що цього не хоче. Кот в будинку - не іграшка для розваги, а жива істота, якому потрібно власний простір і деяка свобода. Не намагайтеся гладити захворіла тварина, так як в такому стані кіт практично всі дії буде сприймати як агресію.
6
Постарайтеся принести в свій будинок молоде (краще - зовсім ще маленьке) тварина, для якого це житло буде першим і найголовнішим у його житті. Легше відучити кота дряпатися тоді, коли він буде ще молодим або кошеням, адже переучувати вже доросла тварина набагато складніше.
7
Пам'ятайте про те, що коту необхідно сточувати кігті (це обов'язково для тварин, які не виходять за межі житла), тому купите в зоомагазині спеціальну когтеточку, що представляє собою відрізок дерева, обмотаний спеціальною ниткою, яка своїм запахом привертає котів. Якщо немає можливості купити - можна зробити її самостійно з дошки, обтягнутою щільною тканиною. Для залучення до цього саморобному спорудженню кота купите для нього котячої м'яти і ушийте всередину когтеточки.
8
Задумайтесь про крайні заходи (видалення кігтів тварині в умовах ветеринарної клініки) тільки у виняткових випадках, коли всі інші способи випробувані, а потрібного результату не досягнуто. Адже така процедура з видалення кігтів чревата для кота інфекціями лапок.
Корисна порада
Якщо ви всерйоз задумалися над тим, як відучити кота дряпатися, то слід пам'ятати, що кігті і зуби - це засоби захисту тварини, які використовуються домашнім вихованцем при найменшій загрозі і постійно відростають.