Як розбити клумбу.

Квітник може складатися з частин, в основі яких лежать різні поєднання рослин. Клумба, миксбордер, рабатка, газон або альпійська гірка - всі ці елементи квітника можна поєднувати між собою, в залежності від вашого смаку. Адже квітник - одна з форм вираження почуттів, ставлення до навколишнього світу його творця. Розглянемо, як розбити один з елементів квітника - клумбу .
Вам знадобиться
  • лопата, граблі, комплексне мінеральне добриво, розсада однорічних квітів, саджанці чагарників
Інструкція
1
Клумба - одна з найдавніших форм квітника. Їй надають найрізноманітнішу форму: круг, овал, зірка, ромб, квадрат. Вона може бути на одному рівні з навколишньою поверхнею або ж, навпаки, підніматися над нею. Клумбу слід розташувати так, щоб до неї можна було вільно підійти з різних сторін. Відповідно цьому правилу на ній розміщують і рослини.
2
Найчастіше рослини на клумбі розташовують стрічками, паралельними зовнішньому контуру, або секторами. По краю розміщують більш низькі рослини, а в міру наближення до центру висота їх зростає. Іноді в центрі садять чагарник або висока рослина, наприклад, півонія або жоржин.
3
Підбираючи квіти для клумби, зробіть так, щоб вона була красивою з весни і до осені. Отже, в різних частинах клумби висаджуйте рослини, квітучі в різний час або доповніть її декоративно-листяними культурами, які прикрашатимуть клумбу тривалий час навіть без квіток, наприклад, декоративну капусту, оксаліс або пиретрум золотистий.
4
Місце під майбутню клумбу підготуйте такий спосіб: розсипте визрілий компост, добре перепрілий гній, комплексне мінеральне добриво і перекопайте грунт на штик лопати. Далі розрівняйте поверхню грунту граблями і намітьте борозенки. Прямі рядочки виглядають нудно, тому намагайтеся урізноманітнити малюнок - хвилями, колами, навскоси і т.д. для того щоб такі геометричні фігури були рівними, скористайтеся нехитрої конструкцією. Візьміть два кілочка і прив'яжіть до них мотузку, уздовж цієї мотузки робіть борозенки. Щоб зробити коло, один кілочок застроміть в землю, а другим малюйте, як циркулем.
5
Клумбу обмежте бордюром з цегли чи вузької суцільної стрічкою з низьких компактних рослин, таких як Любелия, алиссум, иберис, або багаторічні молодило, седум, бегонія. Ні в яких огородженнях не потребує клумба, оточена чистої піщаної або гравійної доріжкою або добре доглянутим газоном.
6
Якщо ви хочете зробити підняту клумбу , тоді надайте їй найпростішу форму, а огорожу найкраще зробити з монолітного бетону з обов'язковою укладанням арматури.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=XmgM1LLqJnQ
Корисна порада
Міні-клумб можна виготовити з будь-якого підручного матеріалу. Це можуть бути будь кашпо, відра, старий чайник або навіть гумовий чобіт. Такі клумби можна переставляти з місця на місце туди, куди вам тільки захочеться.