Як покрити ондуліном.

Ондулін - один з видів єврошиферу, який використовують для ремонту покрівлі. Він являє собою хвилеподібні напівтверді листи зеленого або коричневого з фіолетовим відтінком кольору. Кожен лист Ондуліна має 10 хвиль і пропечатки на крайній хвилі із зазначенням коду заводу.
Інструкція
1
Огляньте стару покрівлю, усуньте всі пошкодження, очистіть від сміття. Перевірте стан старої гідроізоляції.
2
При необхідності, настелите на старе покрівельне покриття шар гідроізоляції, наприклад ISOVER або Мегаізол, краще брати гідроізоляційне покриття з пароізоляцією.
3
Поверх гідроізоляції набийте обрешітку з дерев'яних брусів 40х50мм, просвердливши в потрібних місцях старе покрівельне покриття. Крок обрешітки залежить від кута нахилу покрівлі. Зазвичай він буває 45-60см по осях.
4
Набейте додаткову обрешітку з того ж бруса для пристрою коника.
5
Натягніть шпагат по краях схилів даху і по її нижньому краю. Перевірте діагоналі площині даху, скоректуйте прямоугольнік.Прібейте нижній ряд Ондуліна по кожній хвилі, також як і стики листів.
6
Наступні ряди прибивайте через хвилю. Зміщайте стики листів кожного ряду на підлогу листа, щоб вони не були в одній площині. Ондулін перекривається на одну хвилю, нахлест рядів - 15-20 см.
7
На наступних аркушах Ондуліна розмітьте місце прибивания цвяхів, прикладаючи поперек хвилі прямий дерев'яний брусок. Розмічати Ондулін можна кольоровим олівцем.
8
Укладайте Ондулін строго по інструкції. Під крайні листи Ондуліна і під коник підкладіть ущільнювач.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7vrvuXMpjx8
Зверніть увагу
Ондулін не вимагає демонтажу старого покрівельного покриття. Листи важать приблизно 6 кг, що робить їх підйом на дах швидким і не трудомістким. Ондулін легко монтується, не нагрівається, не шумить під дощем, не промокає, не іржавіє. Він дешевше металочерепиці в півтора рази. Крім того, має масу додаткової фурнітури для ремонту даху: ендови, Чіпці, самоклеюча гідроізоляційна стрічка Ондулін і т.д. Працювати з таким матеріалом легко і швидко.
Досить великою популярністю в даний час в Росії користується єврошифер фірми «Ондулін». Його виробляють у Франції, Польщі та Бельгії. Саме тому люди звикли називати будь єврошифер ондулином . Самостійно покрити покрівлю ондулином не дуже складно.
Інструкція
1
Ондулін має невелику вагу. Один лист важить всього 5,5 кілограма. Стандартний його розмір 2х0,95 метра. Один лист має 10 хвиль заввишки близько 4 сантиметрів. У комплекті з листами йде спеціальні цвяхи. На один лист знадобиться 20 цвяхів. Найчастіше люди набувають зелені, коричневі та червоні листи ондуліна. Служить цей матеріал близько 50 років.
2
Покривати покрівлю ондулином практично також легко, як монтувати звичайний шифер. Для розмітки вам обов'язково знадобиться кольоровий олівець і лінійка, зроблена з того ж єврошиферу. Якщо необхідно, то листи ондуліна можна трохи деформувати. Його легко укладати на прямі поверхні, а також на нерівні. Врахуйте, радіус не повинен перевищувати 5 метрів. Ондулін прийнято вважати м'яким покрівельним матеріалом. Для кращої якості укладання потрібно зробити часту обрешітку. Аркуші не будуть після цього провисати. В процесі монтажу можна використовувати для різання ондулина електричний лобзик. Якщо його немає під рукою, то можна скористатися звичайною ножівкою по дереву. Заздалегідь її змастіть машинним маслом або солідолом.
3
Укладати листи потрібно обов'язково зверху від схилу даху. Укладання повинна проводитися паралельно землі. Для того щоб уникнути потовщень в місцях перехлеста, першим у ряді потрібно укласти цілий лист. Після цього у другому ряду лягає першим підлогу листа, виходять нижні ряди зміщеними на підлогу листа, на зразок цегляної кладки. Для того щоб капелюшки цвяхів були розташовані рівно, але за допомогою натягнутого шнура виставити мітки на гребенях хвиль. Саме по них потрібно потім забити цвяхи. На даний момент в будівельних магазинах є спеціальні саморізи для єврошиферу.
4
Отже, залишилося тільки виконати заключну обробку. Зверху потрібно встановити коньковие елементи. Також потрібно закріпити елементи для обробки покрівлі з вертикальною стіною. Там де використовується спеціальний фартух, з боків потрібно встановить щипці за допомогою щипцевих елементів. Для гідроізоляції стиків ондулина з димарем і вікнами застосовується саме склеювати гідроізоляційна стрічка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8oRp3bAqr4o