Як виростити апельсин з кісточки.

Посадити в землю апельсинову кісточку - завдання не складна. Цілком можливо, що вона навіть проросте, адже апельсин вважається самим невибагливою рослиною з усіх цитрусових. Він досить швидко росте і може пристосовуватися до будь-якого освітленню. Але якщо ви хочете виростити з кісточки справжнє деревце, то для цього необхідно знати деякі маленькі хитрощі.
Вам знадобиться
  • - апельсини (кісточки);
  • - горщик;
  • - торф;
  • - чиста вода;
  • - целофанова плівка .
Інструкція
1
Після того, як ви з'їсте плід і дістанете звідти кісточку, можна приступати до посадки. Для початку, підготуйте горщик і грунт. Візьміть глиняний горщик діаметром близько 10 см, укладіть на дно дренаж, а зверху насипте грунт. Грунт обов'язково повинна бути поживна, найкраще її брати з-під кропиви або дуба. Якщо таку ви не знайдете, то готову суміш можна купити в магазині.
2
Посадіть кісточку на глибину близько 2,5 см, причому садити краще відразу пару в різні горщики. У кісточці апельсина є кілька зародків, тому може з'явитися відразу 2-3 паростка. Потім грунт полийте і накрийте плівкою. Поставте горщик в освітлене місце і не знімайте плівку до появи сходів. При температурі приблизно 22 градуси сходи з'являться через 3 тижні. Після їх появи виберіть самий міцний паросток, а що залишилися пріщіпніте.
3
Після того, як втеча трохи підросте, пересадити його в горщик побільше, щоб рослині було просторо. Як правило, пересаджувати апельсин не рекомендують, найкраще періодично міняти верхній шар землі і збагачувати її добривами. Виберіть у приміщенні місце для деревця з розсіяним яскравим світлом і намагайтесь його не переставляти.
4
Влітку поливайте частіше і обприскуйте деревце, можете навіть виносити його на балкон або в сад. Добрива рекомендується вносити раз на 2 тижні.
5
Для того щоб апельсин нормально цвів і плодоносив, йому необхідно сформувати крону. Навесні прищипуйте гілочки, що мають довжину 10 - 15 см. Верхні листки залишайте, а два під ними обірвемо. Це буде сприяти пробудженню нирок.
6
Якщо ви хочете, щоб апельсин швидше зацвів, забезпечте йому холодну зимівлю. Утримуєте його взимку при температурі приблизно 7 градусів і рідкісному поливі. У такому випадку він зацвіте вже через 3 роки.
Зверніть увагу
Не праві ті, хто вважає, що виростити лимон з кісточки вдома і домогтися його швидкого плодоношення неможливо. При грамотному підході з кісточки лимона, апельсина, мандарина, та й інших цитрусових, навіть у домашніх умовах за 4 - 5 років можна отримати плодоносні деревця! Відомо, що в природі - в країнах Південно-Східної Азії та в субтропіках Італії та Іспанії - плодоношення цитрусових дерев, вирощених з насіння, настає на 5-7-й рік.
Корисна порада
Потрібно приготувати невеликий горщик з отворами в днище, засипати в нього спеціальну землю для цитрусових - така продається в будь-якому квітковому магазині - і на глибину два сантиметри висадити всі наявні кісточки. Пересаджувати рослини потрібно приблизно через рік, але можна і раннє, бажано по весні, підбираючи горщик за розміром, щоб не перешкоджати розвитку кореневої системи. Пам'ятайте, на початковому етапі ви повинні не тільки думати про те, як виростити апельсин, але і як грамотно його надалі ...