Як підбадьорити хворого.

Всі ми люди, і кожен з нас, час від часу, стикався з проблемами, пов'язаними зі здоров'ям. Так вже трапляється, що хвороба приходить в самий невідповідний момент! Причин безліч - екологія, спадковість, неправильний спосіб життя, і, як кажуть, просто не пощастило. Але от коли під удар потрапляють рідні та близькі, часто людина губиться, і абсолютно не знає, як себе вести. Не панікуйте і ведіть себе розумно.
Інструкція
1
Чи не переставайте спілкуватися Спілкування з друзями і близькими для будь-якої людини вкрай важливо! Щоб хворий не відчував себе покинутим, обов'язково говоріть з ним! Коли у людини виявляють якусь серйозну хворобу, що вимагає тривалого лікування, багато хто з його знайомих відсторонюються тільки лише тому, що соромляться говорити з хворим, не знають, що сказати. Не піддавайтеся! Не припиняйте спілкуватися з хворим, як би вам не хотілося відсидітися осторонь. Розмовляйте так, як ніби людина здорова, не потрібно сюсюкаться і говорити співчутливим тоном, цим ви тільки наженете на хворого тугу. Говоріть з хворим на ті теми, на які зазвичай ведете бесіди. Зачіпайте речі, які хворому цікаві, його захоплення та хобі, відволікаючи його від проблем! Більше посміхайтеся!
2
Слухайте хворого , якщо він почав говорити про своє захворювання. Не лякайтеся, він не чекає від вас порад, йому просто необхідно поділитися своїми страхами. Скажіть, що ви разом впораєтеся з усіма труднощами, але не треба шаблонних фраз: «Все буде добре» або «Як я тебе розумію».
3
Вмійте помовчати, якщо хворий того хоче. Іноді виникають такі моменти, що сказати нічого, але явно видно, що людина шукає підтримки. Просто сядьте поруч, візьміть хворого за руку і помовчіть разом. Це природно і іноді необхідно, не соромтеся таких моментів. Не забувайте про цілком матеріальних потребах хворого . Мова йде не про фінанси (хоча фінансову підтримку, якщо вона необхідна, теж потрібно надати), а про повсякденні потреби хворого . Дізнайтеся у нього, чого йому не вистачає. Може потрібно принести якісь речі або предмети особистої гігієни, може хворий хоче чогось смачненького або цікаву книгу.
Корисна порада
Робіть сюрпризи! Дивуйте, весело - всіляко намагайтеся відволікти хворого від сумних думок. Але не переборщіть - занадто бурхлива діяльність навколо хворого може поставити його в незручне становище.