Як редагувати книгу.

Особливість редакторської праці у тому, що він вимагає одночасно і свободи та підпорядкування. Щоб відредагувати рукопис і перетворити її в незбиране закінчений твір, необхідно не тільки вміти творчо переробляти текст, але й постійно пам'ятати про верховенство чужого задуму - авторського.
Інструкція
1
Прочитайте всю книгу цілком. Зрозуміти й оцінити авторський задум можна, лише ознайомившись з ним у всій повноті. По ходу читання ви можете робити невеликі позначки на полях або закладати сторінки, але не варто занадто поспішати з виправленнями.
2
Поговоріть з автором рукописи про свої зауваження. Обговоріть структуру роману, особливості розвитку дії, розбивку на частини і глави. Поговоріть про ідейний зміст книги і порівняйте свої відчуття від прочитаного з тими емоціями і думками, які припускав викликати автор. Пам'ятайте при цьому, що багатьом письменникам важко викласти своєму думка логічно і послідовно в усній формі. Обговоріть необхідні зміни в книзі. Розподіліть редакторський обсяг роботи між вами і письменником: що автор захоче виправить самостійно, а що може довірити вам.
3
Почніть з необхідних скорочень. Щоб бути виданим, купленим і прочитаним, текст повинен відповідати певному формату. Визначте оптимальний обсяг сторінок для даної книги. Врахуйте кількість героїв, число розвиваються паралельно сюжетних ліній, складність композиції і проблематики. Скоротіть епізоди, які занадто уповільнюють дію.
4
Внесіть композиційні зміни. Зверніть увагу на логічні неточності. Прослідкуйте кожну сюжетну лінію від зав'язки до кульмінації та розв'язки. На цьому етапі особливо важливо пам'ятати про первинному авторському задумі і уникати докорінних змін у тексті. Вносячи поправки, не виходьте за рамки, обумовлені під час обговорення книги з її автором. Намагайтеся використовувати ті мовні і художні засоби, які воліє сам письменник. При необхідності значно змінити текст, надайте це автору, заздалегідь обумовивши строки і масштаб переробки. Інакше є ризик отримати незабаром зовсім нову книгу .
5
Вичитайте текст. Перевірте рукопис на наявність орфографічних, пунктуаційних, синтаксичних і граматичних помилок. Виявити фактичні неточності. Переконайтеся, що відхід від літературної норми не був виконаний автором свідомо і не є особливим художнім прийомом.
Зверніть увагу
Якщо в книзі описується сфера життя, про яку ви знаєте дуже мало (наприклад, процес виготовлення вина або собачі перегони), покажіть окремі глави фахівця в даній області, щоб не пропустити фактичних помилок.