Як організувати власну справу.

Для початку власної справи важливо вибрати форму юридичної реєстрації, знайти нішу, в якій попит превалює над пропозицією, написати бізнес-план. Якщо передбачуване підприємство вимагає позикових коштів - ви повинні з самого початку чітко розуміти, де їх зможете взяти і як плануєте віддавати. Без чітко викладеного інвестиційного плану навряд чи дадуть кредит.
Вам знадобиться
  • - реєстрація юридичної особи;
  • - бізнес-план;
  • - маркетинговий план.
Інструкція
1
Продумайте напрямок для власної справи. Отримайте дозвільну документацію, без неї здійснення підприємницької діяльності заборонено на законодавчому рівні. Складіть бізнес-план, в якому передбачте описову, виробничу, фінансову і маркетингову частини. Зокрема, максимально детально розпишіть товар чи послугу, яку збираєтеся пропонувати, споживчу аудиторію - її демографічний склад і переваги, чому ця аудиторія повинна купувати саме ваш товар.
2
В обов'язковому порядку відобразите ринкову ситуацію: стан ринку, докладніше - обраної галузі, а також опишіть основних конкурентів. Для цього опису рекомендується наступна схема: найменування організації, скільки років існує на ринку, якими активами володіє, наскільки користується інтересом ЦА, за рахунок чого існує даний попит.
3
Орендуйте офіс або виробниче приміщення. Вимоги, що пред'являються до них, залежать виключно від специфіки вашого бізнесу. У ряді випадків достатньо кімнати в 10-15 кв.м, розташованої в типовому бізнес-центрі. Інші варіанти бізнесу вимагають великих площ, затвердження проектів і отримання дозвільної документації. До речі, уточніть, чи не потребує ваш бізнес в ліцензуванні.
4
Найміть співробітників. Складаючи штатний розклад і вирішуючи, які саме посади і в якому складі в ньому відобразити, керуйтеся описом основних бізнес-процесів. Умовно кажучи, хтось повинен розробляти ідею товару, хтось - складати бюджет, виробляти, рекламувати, шукати збут, рахувати податки і т.д. На кожну посаду напишіть кваліфікаційну характеристику, в якій відобразіть всі компетенції, вимоги та обов'язки, які ставляться потенційному працівнику. Не прагніть використовувати типові посадові інструкції - вони не відображають справжнього стану справ, т.к. були складені досить давно і до того ж під абстрактний бізнес.
5
Запустіть виробництво або протестуйте послугу. Переконавшись, що все працює як треба, приступайте до просування. Як правило, невеликі підприємства частіше використовують локальну рекламу - наприклад, розміщують її в районних газетах, дошках оголошень і пр. У цьому є раціональне зерно, але все залежить від концентрації аудиторії, на яку розрахований ваш товар. Приміром, якщо відкриваєте ательє по пошиву комбінезонів для чихуа-хуа, рекламувати підприємство в районних газетах безглуздо. Ваші потенційні споживачі - вельми заможні дівчата і молоді жінки, які читають переважно гламурні журнали. Загалом, основна вимога до рекламних майданчиків - вони повинні бути цікаві майбутнім покупцям або замовникам.