Як читати байки.

Будь добре організоване свято не обходиться без ігор і конкурсів. Внесіть і ви свою лепту: запропонуйте гостям взяти участь у конкурсі читців або поставте невелику сценку за мотивами байки . Адже для того щоб навчитися добре читати байки , не обов'язково бути вчителем або актором.
Інструкція
1
Розподіліть ролі персонажів байки між гостями, готовими брати участь у поданні. Заздалегідь роздайте всім учасникам текст зі словами персонажів (у рукописному або друкованому варіанті). Ці слова кожен повинен буде вивчити напам'ять, щоб потім читати без запинки.
2
На етапі підготовки розберіть зміст кожної фрази, кожного речення у байці. Також заздалегідь розставте паузи, які повинні бути в будь-якому творі. Відпрацюйте вимова слів, використовуваних в мові персонажів, розставте наголосу в тексті. Також не забувайте, що байка розповідається повчальним тоном.
3
Для підкреслення настрою героїв, їх емоційного стану чи характеру використовуйте різну інтонацію, темп і ритм проголошення слів. Читання повинно бути виразним.
4
Як правило, в кінці байки наводиться один-два вірші, які є основною думкою всього твору, мораллю. При читанні байки акцентуйте увагу слухачів на цих рядках, повільно і чітко промовте фінальну фразу, щоб донести до людей зміст усього твору.
5
Підготуйте ілюстрації до байок, щоб зробити подання ще більш цікавим. Знайдіть картинки в інтернеті, роздрукуйте їх і приклейте до плакатів, які будуть вивішені в місці проведення читання.
Корисна порада
Шкільний вечір або дитячий ранок - ось заходи, на яких можна провести конкурс читців байок. Байка - розповідний твір, носить повчальний характер і таким чином сприяє розвитку позитивних якостей і рис у дітей. Вона може додати «іскорку» в нудне протягом будь-якого заходу. Тому обов'язково використовуйте подібні твори на ранках і вечорах. Повірте - ви будете приємно згадувати ці веселі заходи, на яких розповідали байки.