Як складати кошториси на роботи.

Ви отримали роботу і замовник попросив вас представити йому кошторис витрат. Поставтеся до цього уважно, бо від того, як ви складете її, залежить оплата вашої роботи.
Інструкція
1
Представляємо весь обсяг роботи і подумки розбиваємо його на етапи. Допустити, треба зробити буклет. Тут буде кілька кроків: створення тексту, створення візуальних зображень, виготовлення макета буклету в графічному редакторі, нарешті, друковані роботи.
2
Потім записуємо всі ці етапи, включаючи вашу ціну за виконання даної ділянки роботи. Якщо у вашій компанії є прайс-лист, можна вписати ціни з цього прайс-листа. У разі відсутності прайс-листа, скористайтеся своїми цифрами, зіставивши їх з ринковими. Не забудьте включити податки, які Вам доведеться заплатити по закінченні робіт і після отримання грошей.
3
Якщо є видаткові матеріали, значить включаємо їх теж в список. Наприклад, це можуть нитки, матеріал, якщо ви взялися шити штори.
4
Вважаємо загальну вартість робіт і складаємо список замовнику. Форма кошторису зазвичай робиться в довільній формі. Але необхідно отримати підпис замовника під замовленням, який можна прикріпити до договору. Кожен пункт необхідно продумати разом і узгодити. Коли і ви, і замовник задоволені всіма пунктами складеної робочої кошторису, можна приступати до роботи.