Як побудувати СТО.

Послуги автосервісу в місті-мільйоннику затребувані постійно - безперервне розширення цього ринку пов'язане зі зростанням числа автомобілів, що йдуть величезними темпами. Однак проблем, що стоять на шляху до завидною прибутку від техобслуговування транспортних засобів, чимало, і перша з них - підвищена увага до автосервісам екологічних служб. Це треба обов'язково врахувати, розробляючи бізнес-план станції техобслуговування.
Вам знадобиться
  • 1. Ділянка землі в місці, що задовольняє вимогам до приватних автосервісах.
  • 2. Проект приміщення автосервісу, в якому передбачено підключення до інженерних комунікацій.
  • 3. Пакет дозвільних документів (у тому числі пожежний та санітарний паспорт).
  • 4. Комплект обладнання для станції техобслуговування, відповідний обраним вами видами робіт.
Інструкція
1
Оцініть місце, на якому по вашим планам буде функціонувати автосервіс. Зробіть це як можна більш різнобічно, враховуючи всі вимоги, що пред'являються до подібного роду закладам. Станція техобслуговування автомобілів, згідно з правилами, не може розташовуватися поруч з житловими будинками та установами - вона повинна знаходитися на відстані близько 50 метрів від них. Але це ще далеко не все - автосервіс повинен бути підключений до всіх інженерних комунікацій (особлива увага приділяється водопостачання та каналізаційної системи), а далеко не на будь-якій ділянці землі можна з легкістю добитися такого результату.
2
Створіть проект приміщення під автосервіс, скориставшись послугами відповідних фахівців. Потім узгодьте його в місцевому управлінні містобудування та архітектури, перш ніж переступити до зведення будівлі. Піти по шляху найменшого опору було б - звернутися в компанію, що здійснює будівництво та обладнання автосервісу «під ключ», але це за коштами далеко не кожному підприємцю.
3
Подбайте ще про декілька погоджувальних процедурах, коли «коробка» майбутньої станції техобслуговування буде готова. Перш за все, вам слід отримати пожежний та санітарний паспорта об'єкта. В експлуатацію приміщення під автосервіс буде здано тільки якщо місцеві екологічні служби видадуть висновок, з якого випливає, що ваше заклад не стане наносити довкіллю надто вже великої шкоди.
4
Подумайте тепер про деталі оздоблення станції техобслуговування автомобілів, таких як покриття поверхні підлоги (воно має бути твердим і міцним - для надійного кріплення підйомників), стін в оглядових ямах (обов'язково покриття плиткою). Обладнайте санвузол і вмонтовуйте шафки для зберігання спецодягу. Всі ці пункти особливо обумовлені в списку вимог до пристрою приватного автосервісу, зневага котримсь з них може привести до серйозних проблем під час майбутніх перевірок. Заключним етапом оснащення станції техобслуговування буде закупівля і монтаж обладнання - після цього ваш автосервіс до роботи вже практично готовий.
Корисна порада
При створенні проекту приміщення СТО потрібно враховувати, що без системи природного освітлення об'єкт зданий в експлуатацію не буде - співвідношення природного та штучного освітлення в будівлі під автосервіс суворо регламентіровано.Немаловажним елементом оснащення приміщення станції техобслуговування є вентиляційна система - наявність потужної витяжною вентиляції в будівлі автосервісу обов'язково.
Успіх станції техобслуговування майже прямо залежить від двох чинників - вдалого місця розташування і професіоналізму працюючих у ній майстрів. Чим більше клієнтів ваш заклад якісно обслужить, тим швидше пошириться слава про нього, як про дійсно класному автосервісі, яких, як прекрасно знають автолюбителі, не так вже й багато.
Вам знадобиться
  • - ділянка землі від трьох гектарів і будова на ньому з можливістю підключення до інженерних комунікацій;
  • - свідоцтво про реєстрацію ІП або освіті юрособи;
  • - проект будівлі СТО, погоджений в СЕС, ДАІ, пожежної та екологічної інспекції;
  • - комплект обладнання, інструменту і запас комплектуючих;
  • - штат співробітників, розмір якого залежить від кількості надаваних послуг.
Інструкція
1
Знайдіть будову, відповідне по всіх параметрах для організації в ньому станції техобслуговування. Автосервіс повинен розташовуватися на відстані мінімум 50 метрів від житлових будинків, бути розташованим у відокремленому приміщенні, а прилегла до нього територія містити в собі мінімум 3 гектари землі. З маркетингової точки зору важливо, щоб автосервіс знаходився в безпосередній близькості від жвавої дороги, про що теж не потрібно забувати.
2
Складіть проект станції техобслуговування, який повинен бути узгоджений в Росспоживнагляді (СЕС), ГИБДД, пожежної інспекції та місцевої екологічної службі. Обов'язкове ліцензування для такого роду діяльності скасовано, організаційно-правова форма - індивідуальне підприємництво, або юридична особа (ТОВ, ЗАТ, ВАТ), процедура реєстрації його стандартна.
3
Окресліть коло послуг з ремонту та обслуговування автомобілів, який ви будете надавати. Відштовхуючись від нього, купіть комплект обладнання (діагностичного та суто технічного) та інструменту. Одним з найбільш прибуткових напрямків роботи будь станції техобслуговування є ремонт інжекторних двигунів, діагностичне обладнання для цього виду діяльності обходиться не дешево, але економити на ньому ні в якому разі не можна.
4
Наберіть майстрів, керуючись виключно рекомендаціями, а не особистим враженням від співбесіди або послужним списком кандидатів. Заклад ваше виявиться рентабельним тільки тоді, якщо в ньому будуть працювати люди з «золотими» руками, тому підходите до вирішення кадрових питань з усією відповідальністю. Мотивувати співробітників потрібно, віддаючи їм відсоток від вартості виконаних ними замовлень, один фіксований оклад ніколи не виявиться достатньою підставою для ударної праці.