Як купити колгосп.

Існує думка, що можна не дорого купити землю у колгоспу . Але в даний час так званих колгоспів практично немає. Вмираючі колгоспи стають ЗАТ, ВАТ і пр. Багато колишні колгоспники отримували земельні та майнові паї. Вносили майно в статутний капітал новоутвореного товариства і натомість отримували акції, або ж виходили з колгоспу , за що отримували пай. Саме у пайовиків зараз в основному і скуповують колгоспні землі.
Інструкція
1
Порядок покупки проводиться згідно звичайним договором купівлі-продажу. Як правило, при здійсненні такої угоди виникають деякі труднощі, оскільки при отриманні паю більшість їх власників не оформили належним чином своє право на відповідну ділянку.
2
Ретельно перевірте всі наявні документи земельну ділянку, а також зверніться в сільську адміністрацію або місцеве районне сільськогосподарське управління, щоб з'ясувати всю необхідну інформацію про цей об'єкт. І швидше за все, що сподобався вам земельну ділянку колгоспу належить не одному, а кільком власникам. У даній ситуації вам буде потрібно знайти всіх власників і повідомити їм про своє бажання викупити паї. Логічно, що вам потрібно буде отримати згоду на продаж від всіх власників.
3
Далі почніть підготовку документів. У продавця має бути свідоцтво про право власності на земельну ділянку, а також документ, на підставі якого було отримано дане право. До них відносяться договори купівлі-продажу або дарування, постанову глави району, права на спадкування.
4
Потім запросіть геодезиста, який визначить межі ділянки, складе план, сформує межові справу. Геодезисту надайте наступні документи: - копію свідоцтва на землю, завірену нотаріально; - копію постанови, копію договору купівлі-продажу або дарування, завірену нотаріально; - завірену печаткою та підписом голови садового товариства викопіювання з генерального плану, яку він сам вам і видасть; - якщо на ділянці є зареєстроване будова, надайте технічний паспорт БТІ; - завірений печаткою та підписом голови садового товариства або адміністрацією сільського округу акт погодження меж із суміжними землекористувачами. Даний бланк ви можете отримати в будь-якій фірмі, що займається наданням послуг з проведення землевпорядних робіт.
5
Після цього межові справу передайте в районний земельний комітет, де документи спочатку перевірять на справжність, відсутність помилок і неточностей. Потім передайте їх в кадастрову палату для занесення відомостей про об'єкт нерухомості в Єдиний державний земельний кадастр. Там же земельній ділянці буде присвоєно кадастровий номер. Тепер ви можете провести покупку земельних часток за договором купівлі-продажу.