Як підготуватися до олімпіади з біології.

Будь-яка олімпіада вимагає від учасника максимальної віддачі і бездоганних знань. Якщо незабаром вас чекає подібний захід, приготуйтеся до кількох днів інтенсивного тренування пам'яті і великому достатку матеріалу. Підготовлятися найкраще в кілька етапів.
Вам знадобиться
  • Підручники, додаткова довідкова література, інтернет.
Інструкція
1
Складіть список можливих питань. Найкраще з цим питанням звернутися до викладача. Переконайте його в тому, що вам потрібен саме письмовий список того, що вас точно можуть запитати.
2
Заодно дізнайтеся про необхідної літературі. Крім стандартних підручників для підготовки до олімпіаді вам буде потрібно додаткова довідкова література, яка, швидше за все, мається у викладача.
3
Визначте для себе найскладніші і прості запитання. Те, що ви знаєте краще за все, можна залишити на останні години перед олімпіадою. Давно забуті теми краще почати вивчати заново з самого початку. Приділіть увагу тих питань, які вимагають зазубрювання окремих речей. Вчити поступово набагато простіше, ніж починати в останній момент.
4
прочитували один і той же питання в різних джерелах. Знання дрібниць виділяє переможця із загальної юрби учасників. Різні автори можуть трактувати один матеріал з невеликими змінами і доповненнями. Ваше завдання в тому, щоб знайти ці доповнення і мати їх на увазі. Для цього читайте, користуйтеся не тільки вашим підручником, а й енциклопедією, електронними ресурсами та іншими навчальними посібниками.
5
"Оточите" себе біологією. Краще всього, якщо ніщо вас не буде відволікати від предмета. Навіть під час відпочинку, намагайтеся, щоб всі думки "крутилися" навколо досліджуваної дисципліни. Наприклад, дивіться канали про тварин під час перерв, або погортайте на ніч енциклопедію про комах. Це одночасно і цікаво і корисно. Багато олімпіадні питання побудовані на виявленні рідкісних, додаткових знань. Наприклад, про особливості життя деяких тварин, ви можете дізнатися з книг і телепередач.
6
Пробіжіться по біографії декількох знаменитих біологів. Якщо олімпіада передбачає вільну частину, де вам потрібно розповісти про який-небудь галузі біології або іншому широкому питанні, здатність вставити "гучну" прізвище вам дуже знадобиться. Це покаже вас як знавця цієї області та зробить вас гідною кандидатурою на перемогу.