Як налаштувати себе на змагання.

Кожен спортсмен скаже вам, що налаштуватися на змагання, підготувати себе психологічно, рівносильно виграному бою, перемоги. Від того, наскільки вам вдасться взяти себе в руки, залежить швидкість реакції, вміння спрогнозувати силу і напрям удару суперника, розрахувати свої можливості і, в кінцевому підсумку, стати сильніше його. Але така методика може знадобитися не тільки спортсмену. Будь-кому з нас корисно вміти зібратися перед відповідальним життєвим моментом.
Інструкція
1
Для психологічної настройки вам необхідно освоїти ази самонавіювання. Багато хто користується цим методом інтуїтивно. Найпоширеніший і дієвий - навіяти собі, що ви - переможець і ви зобов'язані перемогти. Цей спосіб буде ефективний не тільки в тому випадку, якщо він поєднується з високим рівнем техніко-тактичної та фізичної підготовленості, але і з певними властивостями характеру спортсмена, який має бути завжди націлений на результат і готовий добиватися своєї мети за будь-яких обставин.
2
Ще один спосіб - навіяти собі думка про те, що майбутнє змагання малозначністю і що результати його другорядні. Це допомагає розслабитися і не напружуватися психологічно. З іншого боку, спортсмен не мотивує себе на результат, і це байдужість, звичайно, може позначитися на його виступі.
3
Третій спосіб - навіяти собі думка про те, що ви зобов'язані показати свій техніко-тактичний і фізичний потенціал незалежно від умов і характеру змагань, сил противника, можливого результату. Цей спосіб чреватий перепорушенням і неадекватністю оцінки подіям. В цьому випадку можливість виступити невдало досить велика.
4
Деякі спортсмени використовують такі прийоми, як спортивна злість і неприязнь до суперника, створюють ілюзію слабкості партнера або намагаються повністю відволіктися від майбутнього змагання . Але такі прийоми спірні й не завжди можуть допомогти досягти бажаного психологічного настрою, деякі з них суперечать етиці і неприйнятні для людини, що знаходиться в гармонії зовнішнім світом.
5
Щоб без особливих зусиль відвернути себе від думок про несприятливому результаті бою, розслабитися і заспокоїтися, необхідно навчитися регулювати свій стан з урахуванням індивідуальних особливостей. Тут спортсмену допоможуть ті, хто знає його досить добре: тренер, психолог, лікар. З урахуванням особистих якостей - уваги, сприйняття, сили волі і бажання працювати над собою - вони підберуть вправи для регуляції психічного стану спортсмена.