Як повернути своє дівоче прізвище. Як повернути дівоче прізвище після розлучення.

Законом не регламентуються будь-які особливі причини повернення дошлюбного прізвища. Це можна зробити і в разі розлучення, і в результаті смерті чоловіка, і просто так, якщо після укладення шлюбу прізвище чоловіка раптом перестала подобатися.
Інструкція
1
Для того щоб повернути дівочу прізвище , вам потрібно звернутися до відділу РАЦС, де було видано свідоцтво про шлюб. Зазвичай воно видається у відділенні за місцем прописки одного з подружжя.
2
У відділ РАГС необхідно взяти з собою такі документи: - власне свідоцтво про народження; - свідоцтво про розірвання шлюбу або свідоцтво про смерть чоловіка; - свідоцтва про народження неповнолітніх дітей.
3
Співробітник відділу РАЦС попросить вас написати заяву, в якій потрібно буде вказати: - власні прізвище , ім'я, по батькові, адреса за пропискою, дату і місце народження, сімейний стан та громадянство; - ПІБ і дати народження всіх неповнолітніх дітей; - номери та серії всіх свідоцтв про шлюб або розлучення, виданих раніше; - номери та серії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей; - прізвище , якою ви хочете повернути; - причини зміни прізвища .
4
Ваша заява буде розглядатися співробітниками відділу РАЦС протягом місяця. Однак якщо ви подали заяву про зміну прізвища не в той відділ РАГС, де вам видавалося свідоцтво про шлюб, а в будь-який інший, то цей термін збільшується до трьох місяців. Це пов'язано з тим, що спочатку співробітники відділу відправляють запити в ЗАГС, де був зареєстрований шлюб. І тільки після відповіді на запит починається розгляд заяви.
5
Коли покладений термін закінчиться, вам видадуть свідоцтво про зміну прізвища. В свідоцтва про народження неповнолітніх дітей також будуть внесені дані про нового прізвища матері.
6
Отримавши свідоцтво про зміну прізвища, вам потрібно звернутися для початку в паспортний стіл для виготовлення нового загальногромадянського паспорта.
7
Потім вам необхідно поміняти всі наявні у вас на руках документи: ІПН, пенсійне страхове свідоцтво, медичний поліс, водійські права, закордонний паспорт і так далі.