Як знести споруду.

Іноді споруди, які знаходяться на дачній ділянці потрібно зносити. У деяких випадках цього вимагають за законом (коли будова була зведена без жодних дозвільних цього документів). В інших - якщо будівля вже старе і загрожує безпеці знаходяться на ділянці людей. Але і в тому, і в іншому випадку технологія знесення буде однаковою.
Вам знадобиться
  • спеціальна техніка;
  • інструменти
Інструкція
1
Для початку потрібно розібратися з усім тим, що знаходиться всередині будівлі. Винесіть всі речі, які там є. Також необхідно демонтувати всі столярні вироби, що покриває дах руберойд, постеленний на підлозі лінолеум. Також зріжте труби опалення (це стосується випадків, коли знесенню підлягає житловий будинок) і сантехніку. Тільки після цього можна приступати безпосередньо до знесення.
2
Починайте розбір будівлі з даху. Можна виконувати цю процедуру або за допомогою спеціальної будівельної техніки, або вручну. Спочатку необхідно зняти покрівлю, після цього крокви. І тільки потім розібрати перекриття. Матеріал, який у вас виходить в результаті розбору будови, можна скидати (за умови, що він нікого не зачепить) або акуратно складати на який-небудь організованою поруч додаткової поверхні (необхідно для того, щоб не зруйнувати велику частину цих матеріалів).
3
Після розбору даху, приступайте до знесення стін. Їх також розбирати потрібно дуже акуратно. Бажано робити це по колу, тоді ви уникнете ризику обвалення, коли залишиться одна-дві стіни. Робота ця копітка, тому що в разі знесення дерев'яного будинку, потрібно достатня увага приділити видаленню з дощок цвяхів. Якщо ж будинок цегляний, то поштучному розбору матеріалу. Звичайно, якщо ви використовуєте спецтехніку, то проблем не буде, знести будинок можна простіше і швидше. Однак, якщо ви хочете зберегти матеріали для будь-яких господарських потреб або для ще однієї споруди, то зносити будівлю потрібно акуратно, вручну.
4
І вже тільки тоді, коли стіни будуть розібрані і складені поруч, приступайте до розбору фундаменту. Найпростіше буде розібрати та основа, які являє собою стовпи на цементних подушках. А от з стрічковим фундаментом доведеться повозитися. Адже там більше цементу використано, і до того ж він вкопаний досить глибоко в землю.
Корисна порада
Після закінчення знесення обов'язково потрібно розсортувати вийшов будівельне сміття. А потім його необхідно вивезти на спеціально призначені саме для цієї категорії сміттєзбірники.