Як читати будівельні креслення.

Читати будівельні креслення - справа одночасно складне і дуже цікаве. Адже тільки після визначення того, що там написано, можна зрозуміти, як потрібно діяти кошториснику, як виглядатиме ремонт приміщення або фасад будівлі. Так, читати будівельні креслення - дуже копітка заняття. Але при цьому так захоплююче за картинками і невеликими обзначение розуміти що ж там ховається насправді.
Інструкція
1
Спочатку визначитеся з масштабом креслення. Як правило, у них є чітко структуровані значення. Так, наприклад, плани, фасади і розрізи виконуються в масштабі 1:50, 1: 100, 1: 200. Перетини фундаментів зазвичай виконуються в масштабі 1 до 50, а деталі конструкцій на малюнку зображуються 1: 5, 1:10, 1:20 і 1:50. Планам перекриттів і крокв відводиться масштаб 1 до 100. А ось монтажні схеми зазвичай співвідносяться з реальними як 1 до 100 або 1 до 200. При розшифровці значень розмірів пам'ятайте, що всі вони проставляються в міліметрах, а відмітки рівнів фасадів і розрізів - в метрах.
2
Читаючи креслення, зверніть увагу, що план будівлі відображається у вигляді розрізу по горизонталі. Причому проходить вона обов'язково по віконних і дверних отворів. Також на плані можна побачити сітку розбивочних осей. Позначаються вони за напрямками: ті, які йдуть уздовж фасадної стіни - арабськими цифрами; ті, які розташовані по бічній стороні - великими літерами російського алфавіту.
3
Якщо ви бачите, що якісь позначення знаходяться за габаритами плану, то вони, як правило, позначають відстань між крайніми креслення осями; відстань між креслення осями, прив'язаними до зовнішніх граней стіни; прив'язку простінків до базису осях, а також розміри простінків і прорізів. Все, що знаходиться в межах плану - це прив'язка внутрішніх стін і перегородок до базису осях; товщина стін і перегородок, а також розміри прорізів у внутрішніх стінах і перегородках; розміри отворів в перекриттях. Пам'ятайте про те, що суму розмірів по кожній ділянці можна легко розрахувати по довжині стіни. Вона їй дорівнює.
4
Проекції будівлі, які можна розглянути і спереду, і ззаду, і справа, і зліва по вертикальній площині - це фасад. Винесені за його контур на кресленні цифри позначають висотні позначки від рівня землі. Якщо на кресленні фасаду ви бачите осі стін або колон - це допоможе вам визначити, який саме тип фасаду зображений на даній схемі. Можна по розрізах на схемі визначити, які розміри будівлі між крайніми осями, який рівень землі, відстань від підлоги до підлоги, розміри прорізів, висоту прорізів, позначки, де повинні знаходитися сходи.
5
Креслення будинку на ділянці дозволить вам визначити, як можна розпланувати використання ділянки, де зробити під'їзди і підходи до будинку, як можна озеленити та упорядкувати територію. Якщо ви хочете внести ці свої ідеї в креслення, то потрібно буде розрахувати їх саме за мірками схеми і тоді вже розташовувати на намальованому ділянці, звичайно ж, дотримуючись необхідний масштаб.