Як зняти щітки двірників.

Як будь-яка дорога і необхідна в житті річ, автомобіль потребує правильної експлуатації та ретельного догляду. На дорогах досить багато факторів, що негативно впливають на стан авто: бруд, пил, реагенти, механічні пошкодження. Зокрема, щітки склоочисників ("двірників"), як мінімум один раз на рік потребують заміни. Адже висока якість роботи щіток забезпечує безпечний рух автомобіля в умовах поганої видимості на дорозі.
Інструкція
1
Ознаки зносу щіток склоочисника наступні: 1. З'явилися смуги на стекле.2. При включенні "двірників" чути сторонній шум або скріп.3. Скло очищається лише частічно.4. Помітний нерівномірний хід склоочисника.
2
На більшості сучасних автомобілях встановлені безкаркасні "двірники", які складаються з притискної пластини, що чистить стрічки і утримувача. Якість очищення скла від забруднень, снігу та води залежить від того, наскільки щільно і рівномірно притиснутий "двірник" по всій довжині чистячої стрічки.
3
На різних моделях авто кріплення щіток різні. Найпростіший спосіб зняти щітки : направляючу разом з "двірником" поставити у вертикальне положення, повернути щітку на 90 градусів і зняти її з направляючою, на якій вона і кріпиться за допомогою штиря. Такий механізм встановлений, зокрема, на Мерседесах останніх моделей.
4
На деяких моделях більш складна заміна щіток. Необхідно поставити коромисло у вертикальне положення, віджати два язика, які найчастіше розташовані на внутрішній частині "двірника", і одночасно знімати щітку у напрямку коромисла.
5
Якщо автолюбитель робить заміну щіток самостійно, для контролю якості установки рекомендується кілька разів зняти і знову закріпити щітки .
6
Коли самостійно демонтувати старі щітки не вдається, краще зупинитися і звернутися в автосервіс.
7
У зимовий час, якщо лобове скло обмерзло або вкрите снігом, насамперед видаліть полій і сніг скребком або щіткою для снігу. Інакше ви ризикуєте пошкодити щітки двірників і механізм склоочисників при їх включенні. Тепле повітря обігрівача лобового скла направте на щітки , якщо вони примерзли.
Корисна порада
Причиною появи подряпин на склі, а також неприємного скрипу двірників, може стати сильне забруднення щіток дорожньої брудом. Необхідно зняти щітки, промити їх миючим засобом, просушити і, бажано, обробити силіконовим мастилом.