Як дресирувати чихуахуа.

Чихуахуа - порода дуже давня. Її предки жили в свій час на території Мексики і дуже шанувалися в племенах індіанців майя. Ці собаки були популярні, їх зображення досі збереглися на каменях в монастирі Уехотсінго. Відтоді, звісно, чихуахуа сильно змінилися. Тепер це крихітні собачки з великими вухами і виразними очима. Вони бувають як гладкошерсті, так і довгошерсті. Дресирування цих песиків має свої особливості, які обов'язково потрібно враховувати всім власникам.
Інструкція
1
Дресируванню найкраще піддаються цуценята чихуахуа, починаючи з двох з половиною - трьох місяців. Раніше брати малюків від заводчика не має сенсу. Чихуахуа досить ніжні собачки і рано відлучати їх від матері не варто.
2
Принісши цуценя в будинок, дайте йому час адаптуватися. Звертайтеся з ним лагідно, але при цьому не набридайте малюкові. Розподіліть графік так, щоб у собаки був час і на ігри, і на повноцінний сон і відпочинок.
3
Найперша команда, яку потрібно засвоїти цуценяті - власне ім'я. Він повинен розуміти, що коли господар вимовляє його кличку, треба абстрагуватися від усіх занять і уважно слухати, що йому скажуть.
4
Щоб малюк звик до клички швидко, розучуйте її перед їжею. Поставте на підлогу мисочку з ласими шматочками і кличте цуценя по імені. Він обов'язково підбіжить до вас.
5
Три-чотири дні подібної дресирування дадуть відмінний результат. Щеня обов'язково засвоїть власну кличку.
6
Чихуахуа - собачки компактні. А їх щенята - зовсім малютки. Виводити їх для відправлення природних потреб на вулицю зовсім не обов'язково.
7
Щоб навчити цуценя управлятися в лоточок, вам потрібно для початку виділити малюкові зону, де він може вільно бігати і справляти природні потреби. Це може бути відгороджена частина кімнати або невеликий вольєр. Пол там застелите газетами. Кожен день прибирайте частину газет, залишаючи одну, позначену собачкою.
8
Потім поставте в кутку вольєра лоток і покладіть туди позначену цуценям папір. Так крихітка зрозуміє, що ходити в туалет можна тільки туди. Нехай маленький чихуахуа ще кілька днів поживе у вольєрі для закріплення навички. Як тільки калюж в недозволених місцях не буде, його можна випускати бігати по всій квартирі.
9
Далі цуценя навчають командам "фу", "не можна", "до мене". Це основні уроки, які повинен запам'ятати малюк. Все решта - "дай лапу", "сидіти", "лежати" і так далі, викладаються за бажанням. Чихуахуа - порода декоративна, а не службова, тому навчати великому числу команд зовсім не обов'язково.
10
Найголовніше пам'ятаєте про те, що ваш маленький чихуахуа дуже крихкий. При дресируванні або грі звертайтеся з ним дуже акуратно. Будь-яке необережне рух може заподіяти їй шкоду. Тому краще діяти твердо, але ласкаво, ні в якому разі не застосовуючи силу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZedkIcOPmgE
Чихуахуа - мініатюрна собачка, яка стала дуже популярна в мегаполісах. Цих тварин легко містити в квартирах, вони не вимагають щоденних прогулянок, коротка шерсть рідко линяє.
Інструкція
1
Щоб вибрати здорового щеняти чихуахуа, зверніть увагу на стан його очей, носа, вух. Не повинно бути виділень, очі малюка повинні бути ясними, блискучими, ніс - мокрим і холодним.
2
Порахуйте, скільки щенят. Чихуахуа - дуже маленькі собачки, і мамі досить складно виносити і вигодувати велика кількість щенят. Вибирайте поноси, де їх два-три. Якщо цуценят більше - хтось із них точно недоодержував харчування в утробі матері і залишався без молока, з'явившись на світ. Такі чихуахуа згодом можуть багато хворіти.
3
Вибираючи цуценя, зверніть увагу на його поведінку. Упустите на підлогу ключі або ручку. Якщо малюк злякався, заскиглив, втік - не беріть його. Такі цуценята мають занадто збудливою нервовою системою, в стані стресу вони можуть почати мочитися, голосно гавкати, або перестати сприймати накази господаря.
4
Чихуахуа - дуже тендітні собаки. Цуценята особливо схильні до травм лап і хвоста. Подивіться, чи не кульгає чи малюк, не лиже Чи хвіст. Переломи в такому юному віці здатні серйозно відбитися на екстер'єрі собаки. Пошкоджена лапа може залишитися коротше інших, а хвіст - искривиться.
5
Якщо ви вибираєте собаку для виставок, шукайте самого маленького цуценяти в посліді. У чихуахуа зростання - один з головних пунктів екстер'єру. Чим менше буде доросла собака, тим більше у неї шансів зайняти призові місця.
6
Вибирати суку або кабелю чихуахуа - вирішувати вам. У кожному разі, якщо ви не збираєтеся займатися розведенням цуценят, собаку доведеться стерилізувати або каструвати. Так ви уникнете хвороб внутрішніх статевих органів домашнього вихованця.
Корисна порада
Ніколи не купуйте цуценя чихуахуа на ринку. Хороших породистих цуценят продають тільки розплідники. Крім того, там за малюками здійснюється належний догляд, їм роблять щеплення, годують спеціалізованими кормами.