Як відпирати кулькову ручку.

Плями на одязі або взуття це завжди неприємно, особливо якщо «постраждали» будь-які речі. Є категорії плям, вивести які особливо важко, до таких «складним» відносяться і плями від кулькової ручки або будь-які інші чорнило.
Вам знадобиться
  • гліцерин, мильна вода, нашатирний спирт, сода, тепле молоко, лимонний сік, скипидар, гас
Інструкція
1
Щоб вивести складні плями від кулькової ручки, можна скористатися гліцерином. Для цього тканину замочують у розчині гліцерину приблизно на годину. Якщо плями відразу не відійшли, то після замочування плями відійдуть в теплій мильній воді.
2
Також один з народних рецептів радить скористатися нашатирним спиртом. Нашатирний спирт змішується в питною содою в пропорціях: 1 ч.л. спирту на 1-2 ч.л. соди на 200мл. води. Даним розчином необхідно протерти забруднене місце.
3
Якщо забруднена біла тканина, то можна спробувати розчин перекису водню і нашатирного спирту: 1ч.л. суміші на 200 мл. теплої води. У цьому розчині потрібно намочити ватний диск і прикласти до плями, після промити тканину в теплій воді.
4
Якщо пляма старе, то допоможе суміш скипидару і нашатирного спирту (1: 1), після виведення плями виріб бажано прополоскати.
5
З шкіри вивести пляму від ручки найскладніше, для цього необхідно втирати в пляма теплий гліцерин або гліцерин з денатуратом. Після таких впливів шкіра знебарвлюється і після цього вицвіле місце необхідно підфарбовувати.
6
Пляма з оксамиту можна вивести, зануривши забруднені місце в тепле молоко на півгодини. Молоко необхідно іноді міняти до тих пір, поки пляма не зникне, потім виріб випрати в теплій мильній воді.
7
З будь-яких тканин можна вивести чорнильна пляма, якщо насипати на нього солі і полити лимонним соком. Потім прополоскати тканину кілька разів.
8
Чорнильні плями на шовкових і вовняних тканинах можна протерти очищеним скипидаром, потім промити теплою водою.
9
Якщо чорнильна пляма на вовняної тканини вже висохло, його потрібно змочити гасом, через деякий час прополоскати в чистому гасі і випрати в чистій воді, потім вивісити річ на вітер, щоб вивітрився запах гасу.
Зверніть увагу
Багато хімічні засоби досить агресивні, намагайтеся користуватися ними в гумових рукавичках.
Корисна порада
Видаляючи пляма, під нього насипте картопляну муку, яка вбирає в себе надлишок рідини і не дає плямі розтектися.
У школярів часто буває, що на одяг потрапляють чорнило від кулькової ручки. Іноді їх можна вивести за допомогою звичайного прального порошку. Але якщо пляма застаріле або великого розміру, то без спеціальних засобів не обійтися. Не обов'язково скуповувати всі засоби для виведення плям в господарському магазині. Навіть з найскладнішим забрудненням впораються народні засоби.
Вам знадобиться
  • - господарське мило;
  • - оцет;
  • - спирт;
  • - скипидар;
  • - перекис водню;
  • - кисле молоко.
Інструкція
1
Свіжа пляма від кулькової ручки протріть ватяним тампоном, змоченим в етиловому спирті, від країв до центру. Потім виперіть тканина в теплому мильному розчині і прополощіть.
2
Для делікатних тканин і невеликих плям ідеально підійде звичайне господарське мило. Заперіть ділянку забруднення будь-яким миючим засобом і прополощіть тканину.
3
Застарілі плями від кулькової ручки можна ефективно видалити сумішшю оцту і етилового спирту, узятих в однакових пропорціях. Змочіть ватяний тампон в засобі і нанесіть на забруднену ділянку тканини. Залиште на деякий час і ретельно прополощіть виріб під проточною водою.
4
З білих тканин сліди від кулькової ручки можна вивести за допомогою скипидару. Нанесіть його ватним тампоном на тканину і зачекайте кілька хвилин. Потім промокніть перекисом водню. Вона дозволить позбутися від розлучень. Після виперіть річ в теплому мильному розчині і прополощіть.
5
Харчова сода - нешкідливий засіб для виведення плям. Вона дозволяє ефективно видаляти забруднення і зберегти колір тканини. Змішайте харчову соду з декількома краплями теплої води до консистенції м'якої пасти. Нанесіть масу на пляму і почекайте якийсь час. Потім прополощіть тканину під проточною водою.
6
Видалити пляма від кулькової ручки можна за допомогою підігрітого кислого молока. Занурте забруднену ділянку тканини в ємність. Залийте молоком і залиште на півгодини. Якщо занадто велике, міняйте рідину в міру фарбування. Потім виперіть виріб у теплому мильному розчині і прополощіть у проточній воді. Цей спосіб ефективніше діє на свіжих плямах. Для виведення застарілих потрібно більше часу.
7
Візьміть нашатирний спирт і харчову соду в однакових пропорціях і розчиніть в склянці теплої води. Змочіть ватяний тампон в рідині і обробіть ділянку забруднення, діючи від країв до центру. Виперіть річ і прополощіть.