Як платити за воду менше.

Комунальні платежі зростають з неймовірною швидкістю, вже не знаєш як і коли це скінчиться. Що ж робити, щоб хоч трохи заощадити? Вихід є. Найбільша кількість грошових коштів йде на оплату водопостачання. Але, встановивши водолічильники, можна платити за воду менше.
Вам знадобиться
  • - Лічильники для холодної та гарячої води;
  • - Заява в комунальну службу на установку лічильників;
  • - Договір про порядок оплати за споживання води за показаннями квартирних лічильників;
  • - Копії паспортів на прилади обліку споживання води;
  • - Акт введення лічильників в експлуатацію.
Інструкція
1
Самий правильний спосіб заощадити на оплаті води - поставте лічильники. Якщо в квартирі не встановлені лічильники, то ви оплачуєте в середньому за 53 кубометра води на місяць за 1 прописаного людини. Це приблизно 2 куба на добу. На перший погляд здається, не так вже й багато. А якщо порахувати, то виходить, що в день ви витрачаєте 6 повних ванн або зливаєте 250 бачків. Тепер можна зрозуміти, наскільки менше ви будете платити, якщо будуть поставлені лічильники. Перший крок на шляху до встановлення лічильника вже зроблено - рішення прийнято. Тепер купите лічильники для холодної та гарячої води окремо.
2
Напишіть заяву в комунальну службу заяву на встановлення квартирних водолічильників. Слід також уточнити, чи встановлені у вашому будинку побудинкові лічильники. Якщо виникають складнощі у написанні заяви, попросіть допомоги у співробітника організації, який відповідає за водопостачання. На підставі цієї заяви буде складений договір між комунальною організацією і споживачем на визначення порядку оплати за воду за показаннями квартирних лічильників.
3
Перед тим як ви встановите лічильники, зверніться в комунальну компанію для того, щоб вони встановили або полагодили, а при необхідності замінили старі крани, що перекривають подачу води в квартиру.
4
Ні в якому разі не займайтеся установкою лічильників самостійно, знайдіть ліцензовану компанію по установці приладів обліку.
5
Укладіть договір про порядок оплати за споживання води за показаннями квартирних лічильників з комунальною компанією.
6
Передайте копію договору до Єдиного інформаційний розрахунковий центр (ЄЇРЦ). Крім того, принесіть копії паспортів на прилади обліку споживання води і акт введення їх в експлуатацію. Тут вас поставлять на облік і повідомлять про порядок передачі показань лічильників.
7
Заведіть спеціальну книжку, в яку будете записувати дані зняття показань водолічильників. Тепер ви зможете платити за воду менше, так як будете оплачувати тільки за використовуване кількість, а не за нормативами.
Зверніть увагу
На останній сторінці пам'ятки купується лічильника є список деяких компаній, що займаються установкою лічильників. Перед покупкою краще уточніть у них, який лічильник вони погодяться встановити. Домовтеся з компанією, яка встановлює лічильники, про конкретний час для установки приладів. В цей же час повинен бути присутнім представник комунальної служби для підписання тристороннього акту про прийняття в експлуатацію приладів обліку.
Корисна порада
Ознайомтеся з правами і обов'язками, виникаючими у споживача при установці квартирних приладів учета.Установка будинкового лічильника води дозволяє скоротити показники споживання на 20-40%, а установка особистого квартирного приладу обліку споживання води приблизно на 60-80%.