Як визначити напрям вітру.

Існують види спорту, які напряму залежать від напрямку вітру . Приміром, кайтбординг. Спортсмену, їм котра захоплюється, необхідно вміти правильно визначати напрямок вітру перш, ніж виходити на воду.
Вам знадобиться
  • - прапорець, шарф або хустку.
Інструкція
1
Придивіться, чи є на березі прапор. Подивившись на нього, можна з легкістю визначити не тільки напрямок, а й приблизну силу вітру . Якщо ж прапора поблизу ви не виявили, то спробуйте інші способи, благо їх достатньо.
2
Аналогічно, подивіться на дим. Можливо, десь по близькості є завод з димовими трубами, або хтось смажить на мангалі шашлик.
3
Візьміть прапорець, хустку або довгий шарф. Вийдіть на рівну поверхню. Підніміть руку з предметом вгору. Якщо ніяких перешкод по сторонам немає, то ви легко визначите напрямок вітру .
4
Повертайте голову з боку в бік. Як тільки вона прийме положення прямо на вітер, ви почуєте однаковий шум в обох вухах.
5
Подивіться на воду, точніше на хвилі. Вони завжди рухаються за напрямком «вниз за вітром».
Зверніть увагу
Якщо вітер дме перпендикулярно високому березі, лісі та ін., То він може поміняти напрям. Це можливо завдяки ефекту відображення об ці своєрідні стінки. Тоді вітер не тільки буде дути в протилежну сторону, але і може зменшитися за силою або взагалі стихнути. Займаючись водними видами спорту, не достатньо лише визначати напрям вітру, необхідно ще й вміти обчислювати його силу. Не маючи під рукою спеціального обладнання, можна зробити це і візуально.
Корисна порада
Визначаючи напрямок вітру, варто враховувати таке поняття, як турбулентність. Найпростіше пояснити його на прикладі води. Її потік, зустрічаючи перешкоду, не може безвідривно його обтікати, в силу інерції. Тому вона, скручуючись, утворює нуртування, піну і навіть воронки. Те ж саме відбувається і з вітром, який зустрічає на своєму шляху перешкоду, наприклад, будівля. Саме тому, перебуваючи у дворі якого-небудь будівлі, часом буває важко визначити напрям вітру. Таке хаотичне рух вітряних потоків називають турбулентністю. А ті вихори, які вони створюють за перешкодою - роторами.