Як кріпити гардину.

Крім практичної функції, гардина виконує ще і декоративну. Варіюючи колір і довжину гардини, можна значно вплинути на вигляд вікна і домогтися його максимальної відповідності з інтер'єром, розміром кімнати, обробкою і предметами меблів. Щоб усі ці функції могли бути здійсненні, гардина повинна бути правильно і акуратно закріплена.
Вам знадобиться
  • дриль, перфоратор, будівельний олівець, свердло? 6 мм, свердло? 10 мм, свердло-бур для перфоратора? 6 мм, дюбелі з шурупами 6х4 в кількості 10 штук.
Інструкція
1
Рулеткою виміряйте точно довжину гардини. Відміряйте рівно половину довжини і олівцем намітьте середину гардини.
2
Відстань від одного краю гардини до середини розділіть на рівні за довжиною ділянки, близько 40 см. Зробіть мітки олівцем. Тепер такі ж мітки поставте з іншого краю гардини.
3
Тепер у зазначених точках просвердлите отвори. Для цього використовуйте звичайне свердло діаметром 6 мм.
4
Свердлом з діаметром 10 мм обережно просвердлите тільки верхній пластиковий шар гардини над уже просвердленими отворами. У підсумку повинні вийти отвори нижнього шару 6 см і верхнього - 10 мм.
5
Щоб штори не стосувалися батареї, відміряйте відстань від стіни і трохи далі батареї. Те ж відстань відміряйте на стелі і зробіть позначку олівцем. На цій відстані буде кріпитися гардина.
6
Виміряйте ширину кімнати біля вікна, відзначте середину відстані. У цьому місці відміряйте відстань від стіни, що вийшло в 6 кроці інструкції. Зробіть позначку. Перфоратором з буром діаметром 6 мм просвердлите отвір у стелі близько 5 см завглибшки.
7
Переключите перфоратор в режим «молоток». Вставте в отвір у середини гардини дюбель з шурупом. Прикладіть гардину до стелі, направивши дюбель в просвердлений в стелі отвір. Візьміть перфоратор і кінчиком свердла обережно забийте шуруп в пластик до упору.
8
Тепер встановіть гардину паралельно вікна і вставте свердло в її крайній отвір. Просвердлите новий отвір у стелі. Вставте в нього дюбель з шурупом і забийте перфоратором. Просвердлите отвір поряд, вставте і забийте в нього шуруп.
9
Коли зафіксуєте гардину з одного боку, точно так само, починаючи з крайнього отвори, закріпіть другу сторону.
10
Гардіна закріплена. Тепер встановіть в пази гардини гачки з шторою.
Зверніть увагу
Пластик на гардин досить тонкий, тому виробляєте забивання шурупів якомога акуратніше.
Корисна порада
Купуючи стельову гардину, орієнтуйтеся на ширину кімнати, в якій вона знаходитиметься. Довжина гардини повинна бути трохи менше, ніж ширина кімнати.
Стельові гардини в інтер'єрі виконують не лише практичну, але і декоративну функцію. Часто, вирішуючи дизайнерську задачу, цей елемент розташовують навіть там, де відсутня вікно.
Вам знадобиться
  • - дриль
  • - будівельний олівець
  • - дюбелі з шурупами
  • - рулетка
Інструкція
1
Вирушаючи купувати гардину , обов'язково виміряйте ширину кімнати. Довжина гардини повинна бути трохи менше цього показника.
2
Визначивши точну довжину гардини, розрахуйте, де буде середина, і в цьому місці поставте позначку. Від краю гардини до її середини з одного боку розмітьте олівцем відрізки по 40 см. Аналогічно розмітьте другу половину.
3
Встановіть на дриль свердло на 6 мм і в місцях олівцевих позначок просвердлите отвори. Потім встановіть свердло діаметром 10 мм і над просвердленими отворами акуратно розширте верхній шар гардини, виконаний з пластика. У результаті проведеної роботи повинні вийти отвори верхнього шару діаметром 10 мм і нижнього - 6 мм.
4
Потім приступайте до розмітки положення гардини на стелі. Від стіни відміряйте необхідну відстань, враховуючи ширину підвіконня і батареї опалення при її наявності. Перенесіть цей показник на стелю і олівцем виконайте розмітку місця кріплення гардини.
5
Вимірявши ширину кімнати, біля вікна відзначте середину, проведіть перпендикуляр до розмітки кріплення гардини, отриманої в попередньому кроці. Поставте позначку. Просвердлите в цьому місці отвір діаметром 6 мм.
6
В отвір, розташоване посередині гардини, помістіть дюбель з шурупом. Прикладіть гардину до стелі, поєднавши дюбель з просвердленим отвором. Кінчиком свердла, вставленого в перфоратор, забийте шуруп до упору в пластик. Будьте гранично обережні, щоб не пошкодити тендітний пластик.
7
Скоректуйте положення гардини так, щоб вона зайняла положення паралельне вікна. Помістіть свердло в саме крайнє отвір гардини і просвердлите нове поглиблення в стелі. Вставте і забийте дюбель з шурупом.
8
Просуваючись до центру гардини і дійшовши до нього, аналогічно почніть проробляти отвори і прикріплювати іншу сторону. Після завершення монтажу вставте в пази гачки для штори.