Як закрити нішу. Як заховати нішу на кухні.

Наявність ніш не завжди зручно при використанні приміщення. В них накопичується пил, бруд, волога. До того ж вони псують естетичне сприйняття інтер'єру. Тому зазвичай ніші зашпаровують врівень зі стіною.
Вам знадобиться
  • гіпсокартон, металеві профілі, саморізи, шурупи, пластикові дюбеля, дриль, ножівка, лінійка, олівець, будівельний рівень.
Інструкція
1
При ремонті та облаштуванні квартир виявляється, що в приміщеннях, особливо в господарських або санвузлах, існує безліч абсолютно незручних невеликих просторів, утоплених в стіну. Це ніші. Деякі робляться спеціально для прокладки інженерних комунікацій, наприклад, а тому перш ніж їх закладати продумайте, яким чином ви зможете в подальшому здійснювати доступ до комунікацій. Але багато ніші виникають через конструктивних особливостей приміщень або через планування приміщень.
2
Ретельно виміряйте проріз ніші, який необхідно закрити. Зробіть на аркуші гіпсокартону креслення виміряного отвору і акуратно виріжте його.
3
Відміряйте і відріжте металеві профілі для виготовлення каркаса кріплення гіпсокартона.Просверліте отвори в профілях горизонтальних стійок, прикладіть їх до прорізу ніші, відзначте отвори на стіні.
4
Просвердлите дрилем відмічені отвори в стіні, забийте в отвори пластикові дюбелі.
5
Встановіть горизонтальні стійки, зміцните шурупами, вкручуючи їх у підготовлені дюбеля.Аналогічно встановіть вертикальну планку каркаса з металевого профілю.
6
Зміцніть вирізаний шматок гіпсокартону на металевому каркасі за допомогою саморізів. Закладіть місця стиків зі стіною і місця вкручування саморізів будівельної шпаклівкою.
7
Після закінчення забивання ніші, ви можете обробити її так само, як і всю іншу стіну, щоб вона не виділялася. При закладенні ніш у ванній кімнаті або в туалеті використовуйте влагоустойчивий гіпсокартон. Крім того, ніші можна закладати за допомогою товстої фанери, листів ДВП і ДСП, оброблених вологозахисними складами.