Як записати умову задачі.

Умова задачі - це та вихідна інформація, від якої доводиться відштовхуватися, коли цю задачу вирішуєш. У формулюванні задачі умова часто дано в кілька сумбурному вигляді, у вигляді неструктурованого тексту. Ви легше впораєтеся з рішенням, якщо складете чіткий список умов, які вам потрібно обов'язково врахувати.
Інструкція
1
Отже, вам дана задача. Уважно прочитайте її умова. Якщо текст невеликий, буде досить просто виділити в ньому окремі підпункти, наприклад: вихідне кількість матеріалу і час, який може бути витрачено на виробництво тієї чи іншої деталі. Залежно від тематики та складності задачі будуть варіюватися і вихідні підпункти умови.
2
Умова завжди записується перед вирішенням задачі. Навіть якщо у вас в голові з'явилися якісь геніальні ідеї, спочатку випишіть умова. Може бути, придумане вами рішення заведе вас не в той степ, а звертатися щоразу до тексту в пошуках потрібної інформації буде не зовсім зручно. В умови ж ви завжди знайдете те, що вам може знадобитися в процесі роботи над завданням.
3
Записуючи умову, будьте так же старанні, як і при виконанні обчислень. Не нехтуйте дрібними деталями, особливо якщо перед вами велика і складна задача, для вирішення якої потрібно застосувати цілий комплекс знань, а не просто згадати пару-трійку прикладів зі шкільної програми за п'ятий клас і таблицю множення. Детальна запис умови допоможе вам і при вирішенні логічних завдань, хоча, здавалося б, треба бути генієм, щоб в таких завданнях розібратися. Пам'ятайте: все геніальне просто.
4
При записи умови задачі потрібно враховувати не тільки зміст, а й форму. Як вже було сказано, потрібно виокремити з зв'язкового тексту якусь ключову, вихідну інформацію і записати її так, щоб можна було потім без праці до неї звернутися. Найкраще сприймається інформація, записана в стовпчик. Так, кожне окреме маленька умова буде поміщено в окрему строчку і не буде перемішуватися і переплутується з іншими умовами. Тому не пошкодуйте місця і випишіть в стовпчик всі необхідні відомості.