Як перевірити заточку ковзанів.

Кожен власник ковзанів , який бажає навчитися кататися легко і красиво, повинен постійно піклуватися про те, щоб ковзани були добре заточені. Причому абсолютно не має значення, чи граєте ви в хокей, професійно займаєтеся фігурним катанням або просто захоплюєтеся звичайним любительським катанням.
Інструкція
1
В основному леза у ковзанів заточуються радіусом від 11 до 15 мм, що називається, «під жолобок» (або «канавку»). Так називається виїмка, яка йде від одного краю полоза до іншого. Відповідно, від того, наскільки професійно заточені ковзани, безпосередньо залежить і процес навчання, і якість катання. Така «канавка» потрібна для створення чітких ребер - зовнішнього і внутрішнього. Якщо ви катаєтеся правильно, то процес ковзання відбувається лише на одному з цих ребер. Коник постійно перебуває в нахиленому вигляді. Канавка вчасно тренування поступово дорівнює. Тому правильна заточка передбачає її відновлення.
2
Професійно займаються заточуванням ковзанів майстра настійно не рекомендують займатися цим специфічним заняттям самостійно. Найкраще віднести ваші ковзани в спеціалізовані майстерні. Якщо ковзани заточуються без професійного обладнання, то загальна якість заточки буде незадовільним, і «канавки» матимуть різну глибину.
3
А ось професійний верстат для заточування практично повторює профіль ковзанів . Щоб перевірити, наскільки добре заточені ковзани, просто поставте їх рівно: якщо вони дійсно стоять прямо, то заточили ковзани відмінно. Важливий в цій справі і людський фактор: якщо роботою займається досвідчений майстер, то він виконає всі на «відмінно».
4
Врахуйте, що леза ковзанів не можна точити дуже багато разів поспіль, адже вони розраховані на певну кількість таких заточувань, після чого якість катання починає неабияк погіршуватися. Для своєчасної очистки ковзанів можна купити спеціальний засіб, який видаляє зубці, що в свою чергу допомагає продовжити якість заточки. Це спеціальний камінчик, яким потрібно ретельно обробити поверхню лез. Цей процес не є заточкою як такої, проте відчутно дозволяє розтягнути періоди між повноцінними заточками.
Зверніть увагу
Врахуйте, що ковзани - екіпірування недешева і постарайтеся не експериментувати зайвий раз з непрофесійними діями, щоб не пошкодити леза.
Незалежно від того, чи є катання на ковзанах для вас розвагою або серйозним спортом, ковзани повинні бути добре заточені. Від цього залежить плавність ковзання, швидкість катання, швидкість зупинки і стійкість на льоду. Якщо ви помітили, що починаєте прослизати при розгоні або зриватися вбік на повороті, значить, леза ваших ковзанів затупились.
Вам знадобиться
  • Фіксуючий верстат, наждачний папір, точильний брусок, напилок.
Інструкція
1
Зверніться до професіонала. На ковзанках обов'язково присутній фахівець з усіма необхідними інструментами. Їх ціни цілком доступні, а майстерність дозволяє уникнути проблем при подальшому використанні ковзанів. Крім того, при серйозному занятті хокеєм або фігурним катанням, краще з самостійної заточкою не експериментувати.
2
Якщо ви вирішили все зробити самі, то для початку визначтеся, чи потрібна вам канавка на ковзанах. Леза заточують двома способами: з жолобком уздовж ребра і без нього. Другий спосіб годиться тільки для любителів з хорошим рівнем підготовки. Новачкам на таких ковзанах буде важко гальмувати і повертати, а спортсмени втратять в маневреності. Професіоналам, також як і тим, хто робить свої перші кроки по льоду, краще віддати перевагу заточку леза з жолобком, хоча це зажадає більше зусиль.
3
Щоб отримати добре заточений коник без канавки, щільно зафіксуйте його лезом вгору на верстаті. Візьміть спеціальний точильний камінь для ножів і водите цим каменем по боковій поверхні леза перпендикулярно до його основи. Залізну крихту можна очистити з коника наждачним папером. Переконайтеся, що обидва коника заточені однаково.
4
Щоб отримати два ідеально рівних желобка, після фіксації леза скористайтеся круглим напилком. Правильну форму канавки доведеться випилювати вручну. Номер напилка залежить від товщини леза і твердості сталі. Глибина борозенки не повинна перевищувати 0,5-0,6 мм. Отримані задирки прибираються за допомогою дрібнозернистого брусочки. Коли заточка закінчена, уважно подивіться на ваші жолобки. Вони повинні бути однієї глибини на всьому протязі ребра і однаковими на обох лезах.
Корисна порада
Щоб кількість заточувань звести до мінімуму потрібно постійно стежити і доглядати за своїми ковзанами. Щоразу після катання протирайте нижню частину чистою сухою ганчіркою, а якщо раптом необхідно пройтися в ковзанах поза катка, обов'язково вдягайте захисні чохли.