Як навчити першокласника писати.

Більшість педагогів вважає, що батькам не варто вчити дітей писати, поки у них не «встановилася» рука. Займатися з ними інтенсивно, концентруючи їх увагу на виведенні букв протягом тривалого часу, неможливо. Тому почати заняття треба з загального розвитку дитини та зміцнення моторики рук.
Інструкція
1
Зверніть увагу на вміння дитини орієнтуватися в просторі. Розрізняє він праву і ліву сторону? Якщо ні, покажіть йому це, і закріпіть навик вправами.
2
Займайтеся зміцненням м'язів рук дитини і поліпшенням дрібної моторики.
3
Частіше купуйте йому книжки-розмальовки. Розфарбовуючи пейзажі або своїх улюблених героїв мультфільмів, він отримає задоволення і поліпшить координацію своїх рухів.
4
Запропонуйте дитині копіювати різні візерунки, а також орнаменти та фігурки на прозорий папір. Це дуже добре підготує його руку до листа.
5
Нехай ваша дитина частіше малює різними приладами - фарбами, фломастерами, олівцем, пером і кульковою ручкою.
6
Щоб м'язи на пальцях рук добре розвивалися, вашому першокласнику слід більше займатися ліпленням з пластиліну або спеціальної глини. Нехай частіше бере дрібні предмети, нанизує, наприклад, намистини на нитку, щось приклеює на папір.
7
Запропонуйте дитині вирізати літери з паперу, наклеїти їх на картон. Потім нехай обведе наскільки раз пальцем їх контури. Це одночасно розвиває руку і дозволяє запам'ятати елементи літери.
8
Купіть різну навчальну письму літературу для першачків. Побільше пишіть з дитиною і повторюйте написання слів.
9
Давайте вашій дитині почастіше гортати книжки. Так у нього буде формуватися хороша зорова пам'ять - запорука грамотного письма. Головне, не перевантажувати першокласника .
10
Багато дітей, які починають вчитися писати, та й старші діти, неправильно тримають ручку: міцніше, ніж потрібно, стискають її; не так, як потрібно, ставлять пальці або сильно їх згинають, сильно розгортають кисть. Покажіть дитині, як правильно тримати ручку і подбайте про те, щоб вона була правильно вибрана.Будьте уважні, доброзичливі, спокійні й наполегливі, - і ваші з дитиною зусилля приведуть до відмінних результатів.
Дисграфія - проблема багатьох школярів. Пов'язана вона з усною мовою. Дитина повинна вміти розрізняти окремі звуки, по-різному їх з'єднувати і вимовляти. Лист - складніший спосіб передати мову, тому, якщо дитина не вміє визначати структуру слова і виділяти з нього окремі звуки, співвідносити ці звуку з буквами, то сформувати правильне лист буде важко.
Інструкція
1
Для правильного виведення письмових букв на листі, дитині потрібно розвивати дрібну моторику. Організуйте гру з пластиліном або фарбами, де ви разом будете ліпити чи малювати окремі елементи букв або цілі літери. Щоб розробити кисть руки, малюйте разом з дитиною його пальчиками по іншій руці або нозі закарлючки, потім дайте в руки кисть і нехай він обводить попередньо намальовані вами на аркуші ватману хвилі, петлі, кола, лінії.
2
Тільки після цього можна давати ручку і прописи. Покажіть, як правильно тримати ручку. Зараз продаються спеціальні насадки на ручку, в якій пальці лежать завжди правильно. Потім покажіть, як виводити елемент в прописи, в якому напрямку вести ручку. Робіть це повільно. Потім вручите її дитині, поставте його пальці, і ведіть ручкою по паперу, поступово послаблюючи свою хватку. Так, сам того не помічаючи, дитина почне виводити закарлючки самостійно.
3
Найголовніший принцип при навчанні дитини листом - це навчити його розуміти те, що він пише: відповідність звуків і букв. У цьому йому в першу чергу допоможуть диктанти. Візьміть невеликий текст, без складних слів. Диктуйте їх дуже повільно, промовляючи всі слова окремо. Потім, продиктуйте перше речення і проконтролюйте, щоб дитина повторив всі складні слова. Записуючи сова, дитина повинна вголос промовляти те, що він пише. Подібним чином треба виконувати всі домашні вправи з текстами.
4
Крім диктантів, використовуйте будь-які мовні ігри, абетку для викладання різних слів. Йому спочатку треба навчитися вимовляти окремі звуки і запам'ятовувати, з якими буквами вони асоціюються на листі.
5
Завжди хваліть за його успіхи, навіть самі незначні. Крім того, не можна дитини змушувати писати одне слово або пропозиція кілька разів. Це виховує невпевненість в дитині.
6
Особливістю дісграфіков є те, що вони дуже добре запам'ятовують зорово, тому у них перед очима завжди повинні бути тільки правильно написані слова. Не робіть з ними роботу над помилками, показуючи неправильне написання.
7
Так, поєднуючи турботу, любов, наполегливість і регулярність занять, ви побачите, що ваші зусилля не пропали даром.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JxTG0OxAsR8