Як забути про солодкий.

Багато людей не здатні відмовитися від солодкого і споживають його кожен день в великій кількості. Це пов'язано з тим, що цукор викликає залежність, як алкоголь або наркотик. Крім того полісахариди, що містяться в фруктах і кондитерських виробах, запускають в організмі процес їх нейтралізації, що ускладнюють нормальну роботу організму. Побороти цю залежність від солодкого можна. Яким чином?
Інструкція
1
Прийміть тверде рішення, проведіть самонавіювання, подумки підготуйте себе до того, що доведеться обмежуватися, що буде важко, але ви це подолаєте. Усвідомте, що надмірне вживання солодкого тільки шкодить вам і може спровокувати ряд захворювань, таких як цукровий діабет, ожиріння, проблеми з серцем.
2
Замініть потреба в солодкому іншої більш корисною і здоровою звичкою. Наприклад, замість кулька цукерок перед телевізором, заготуйте пакетики з горішками і насінням для перекусу. А обов'язковий шматок торта на десерт цілком замінимо низькокалорійним натуральним фруктовим желе. Поступово хороші звички правильно харчуватися стануть вашим способом життя.
3
Уникайте спокуси. На вечірці, в кафе, в офісі не піддавайтеся на спокусу перекусити чимось солоденьким за компанію з друзями або колегами. Кава-брейк, безумовно, пропускати не варто, інакше до обіду ви будете готові проковтнути, що завгодно і в будь-яких кількостях. Досить заготовити для себе окремий пакетик зі свіжими фруктами або овочами, вареним яєчком або натуральним кефіром замість традиційних крекерів, кексів, печива і шоколадок.
4
Якщо наведені методи виявилися не надто ефективні, і ви періодично «зриваєтеся» на солодке, пора розвивати в собі силу волі. Існує психологічний прийом зорового насичення. Для цього навмисно викладіть всі солодощі на тарілку перед собою і ставте цю тарілку біля себе протягом дня, вона повинна бути завжди в полі зору, при цьому ви не повинні будь-що брати з неї, а тим більше пробувати. Це важко, але здійсненно. Так ви розвинете в собі неймовірну силу волі і виробите синдром зорового насичення. Тобто наступного разу при вигляді солодкого ви зможете залишатися байдужим і незворушним. Якщо вам вдасться протриматися хоча б 4-5 днів, незабаром ви зовсім забудете, що були одержимі заварними тістечками та цукерками.
5
І, нарешті, пора позбудеться «солодких заначек» і кульків «на всякий пожежний». Ви стільки зуміли досягти, бо немає чого повертатися назад. Роздайте всі свої цукерки і печиво колегам, друзям і сусідським дітлахам і почніть новий день з новим настроєм.
Корисна порада
Якщо ж без солодкого ніяк не вдається обійтися, спробуйте змінити свої уподобання на менш шкідливі солодощі. Наприклад, цукор замініть натуральним медом - він має антимікробні властивості, гарний у якості профілактики простудних захворювань, позбавляє від безсоння. Пектин, який міститься в мармеладі, виводить з організму токсини, солі важких металів і радіонукліди. Мармелад - прекрасний засіб боротьби з «поганим холестерином». Зефір - справжній постачальник в організм білка, заліза і фосфору.