Як побудувати снігову гірку.

Кататися з гірок взимку - це давня традиція на Русі. У давні часи така розвага мало особливий сенс. Люди вважали, що катання з гірок здатне пробудити життєві сили. Дійсно стрімкий спуск зі сніжною гірки захоплює дух, дарує радість і дитина отримує значний заряд бадьорості.
Вам знадобиться
  • вода,
  • лійка,
  • дошка,
  • лопата,
  • рукавички.
Інструкція
1
Для дітей дошкільного віку висота снігової гірки повинна бути 1м. Для молодших школярів - 1,5м. Не робіть кут нахилу спуску більше 40 градусів. Великий кут спуску травмонебезпечний.
2
Для будівництва сніжної гірки особливу увагу приділіть вибору місця. Воно повинно бути безпечним для дітей - добре освітленим і з'їзд з гори не повинен бути спрямований у бік автомобільної дороги.
3
На обране місце почніть складувати сніг для гірки. Після цього основу необхідно ретельно утрамбувати і надати потрібну форму. Обов'язково необхідно передбачити бортики і сходинки для гірки - їх потрібно зробити з мокрого снігу. Отримана основа повинна відстоятися протягом двох днів.
4
Дочекайтеся морозного дня з температурою мінус 20 градусів і починайте заливати основу. Воду поливайте з лійки, а не з відра. Води піде багато, але така гірка простоїть всю зиму.
5
Перемішайте у відрі сніг з водою до утворення кашоподібної густої маси. Поверх теплих рукавичок надіньте гумові і приступите до закладенню утворилися після поливу дірок.
6
Після забивання дірок обмажте сніжною кашею всю гірку . Дайте отриманому спорудженню застигнути.
7
Знову приготуйте снігову кашу і викладіть на гірку . Тепер поверхня гірки вирівнюйте гладкою дошкою. Періодично давайте застигати кожному шару.
8
Особливо зверніть увагу на плавність викочування з гори. Перехід від вершини до кінця спуску повинен бути плавним. Тому ретельно, періодично поливаючи, вручну згладжуйте всі нерівності.
9
Щоб діти котилися якомога далі, зробіть кінцеву частину спуску зі снігової каші. Гарненько її розгладьте.
10
Перед кінцевим етапом будівництва необхідно, щоб гірка ніч відстоялася. Далі залийте гірку водою. Заливайте в холодну погоду, а краще вночі.
11
Головна перевага сніжної гірки - це мінімум витрат і можливість участі в будівництві споруди дітей. Хлопці завжди із задоволенням беруть участь у зведенні гірки.
Корисна порада
Политі водою сходинки посипте піском.