Як чистити грунт в акваріумі. акваріумний сифон своїми руками.

Акваріум - це не тільки прикраса інтер'єру, приємні емоції, красиві риби і задоволення від споглядання. Цей об'єкт вимагає ретельного і регулярного догляду: заміни води, лікування риб, прочищення фільтра і стекол, видалення нижчих водоростей і, звичайно, чистки грунту . Останньому, як найбільш трудомісткого процесу, варто приділити особливу увагу. Отже, як правильно чистити грунт в акваріумі?
Вам знадобиться
  • - сифон акваріумний,
  • - відро,
  • - вода.
Інструкція
1
Перші кілька тижнів після покупки акваріума грунт ворушити не слід. Вода в акваріумі свіжа, мешканці тільки обживаються. Однак кожне годування (а це слід робити не частіше одного разу на день) повинно бути помірним, тобто риб'ячий корм не повинен залишатися на дні і навіть встигати опускатися до грунту .
2
Далі чистити грунт слід кожен місяць, тому що на дно постійно опускаються частинки нез'їденого корми і відходів життєдіяльності мешканців акваріума. Якщо їх не видаляти, вони можуть почати гнити. В процесі гниття бактерії виділяють отруйний газ - сірководень. «Закисший» грунт дуже легко визначити: поворошіть його рукою і принюхайтесь до піднявся міхурам. Якщо запаху немає, все в порядку. Якщо ж бульбашки пахнуть кислими водоростями і тухлими яйцями - терміново сіфоньте грунт.
3
Для чистки грунту слід придбати спеціальний акваріумний сифон - надітий на шланг циліндр-воронка. За допомогою нього зручно сифонить, тобто чистити грунт в будь-якому акваріумі.
4
Процес чищення грунту - той же процес заміни частини води. Риб отсаживать не потрібно. Циліндром-воронкою на сифоні втикайте і ворушити грунт дощенту, що піднялися піщинки і камінчики плином витягають і накопичені відходи. Важкий грунт швидко опускається назад на дно, не затягуючись в сифон, а от частки бруду йдуть через трубку в слив. Коли вода в наконечнику сифона стає прозорою, втикайте його в сусідню ділянку грунту . Тримайте його по кілька секунд на кожні 5 см дна. Поки не наповниться каламутною водою по шлангу зливний відро.
5
Долийте свіжу воду в акваріум. Перші кілька годин після чистки вода в акваріумі може бути злегка мутнуватої. Нічого страшного в цьому немає. Наберіться терпіння, зваж осяде на дно, і вода прийме звичайне прозоре стан.
6
Щоб видалити весь осад з сильно забрудненого грунту , камінчики необхідно повністю діставати з акваріума, попередньо пересадивши риб в іншу ємність і виливши всю воду. Це дуже трудомістка процедура і вдаватися до неї слід не частіше одного разу на 6-12 місяців. Якщо ви дістали весь грунт з дна, промийте його під струменем води, ретельно прополощіть, не використовуючи жодних миючих засобів. Кілька разів залийте водою і злийте її. Грунт можна засипати назад в акваріум.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZL0aHRW_Zd8
Акваріум - прикраса будь-якого будинку. Але за ним потрібен ретельний догляд. Періодично необхідно проводити очищення грунту , що покриває дно акваріума. Методи очистки бувають різними, все залежить від ступеня забруднення.
Вам знадобиться
  • - акваріум;
  • - грунт;
  • - шланг.
Інструкція
1
поворошіть грунт. Якщо ви відчуваєте неприємний запах - його пора очищати. Для цього приєднайте до акваріума зливний шланг, а його вільний кінець опустите в порожнє відро. Потім візьміть сифон - пристосування, яким відкачують повітря за допомогою утворення вакууму в гумовій воронці-наконечнику. Сифон повинен бути чистим, бажано купити новий, який буде використовуватися тільки для чистки грунту . Воду зливати з акваріума не слід, риб теж можна залишити в ньому. Опустіть сифон в грунт і натисніть на нього. Коли ви його заберете - бруд підніметься наверх і піде у відро через шланг. Обробляйте так ділянку за ділянкою, поки вся поверхня не буде пройдена. Долийте в акваріум свіжої води. Проробляйте цю процедуру щомісяця.
2
Якщо грунт не очищався дуже довгий час, то доведеться витягти його з акваріума. Перемістіть риб в іншу ємність з водою, повністю злийте воду з акваріума, лопаткою дістаньте грунт з дна і перекладіть його в підходящу ємність. Потім порціями кладіть грунт в сито і ретельно промивайте під проточною водою. Ніяких хімічних елементів в акваріумі бути не повинно, а тому миючими засобами користуватися не слід. Очищену порцію грунту можна перекладати назад в акваріум. Після завершення процедури налийте в акваріум свіжої води і перемістить вихованців назад. Процедуру слід проводити раз на півроку, навіть при регулярному очищенні за допомогою сифона.
3
Область акваріума, в якій зосереджені рослини, чіпати слід з обережністю. В таких місцях можна проводити очищення за допомогою пристосувань невеликого діаметра. Якщо рослини покривають все дно - очистка сифоном не проводиться взагалі. Паралельно з очищенням грунту необхідно ретельно відмивати скло акваріуму. Вода в процесі очистки замінюється на 20-50 відсотків.