Як відкрутити іржавий болт. Як відвернути заіржавілий болт.

Відкрутити заіржавілий болт або гайку - завжди проблема. Начебто нічого складного, але часу таке заняття може зайняти досить багато. Які ж існують способи відкрутити іржавий болт ?
Інструкція
1
За деякий час до відкручування, покладіть на болт змочену гасом ганчірочку. Чим більше ганчірочка полежить на ньому, тим краще. Якщо ж часу немає, то можна скористатися тим же гасом або легкопроникающей мастилом WD-40. Обстукаєте болт молотком, потім капніть гас або WD-40. Зачекайте 1 хвилину, і п'ять обстукаєте болт . Після цього можна пробувати відкручувати. Буває, що ні мастила, ні гасу під рукою немає, тоді ви можете скористатися гальмівною рідиною або звичайним оцтом.
2
Також можна спробувати "розхитати" болт . Почніть його НЕ відкручувати, а закручувати. Якщо болт трохи зсунувся, починайте знову відкручувати. Як тільки болт перестає крутитися, знову починайте загортати його до упору. Таким чином, не поспішаючи і не нервуючи, ви відкрутіть іржавий болт .
3
Якщо болт не піддається відкручування жодним з вищезгаданих способів, візьміть молоток і зубило. Поставте зубило на край капелюшка болт а під кутом. Жало зубило повинне бути спрямоване в бік відкручування болт а. Наносите різкі сильні удари молотком по зубилу. Таким чином можна відвернути практично будь іржавий болт . Також можна стукати по ключу, але не сильно. Якщо болт не піддається, ключем легко зализати грані болт а.
4
Дуже дієвий спосіб - нагріти болт . Нагрівати можна паяльником, паяльною лампою, пальником, а можна просто окропом. Нагрівати треба сильно. Чим більше ви нагрієте, тим вище шанси, що ви без зусиль відкрутіть іржавий болт . Головне не дайте йому охолонути, крутите болт поки він гарячий.
Зверніть увагу
Чи не змащуйте болти при закручуванні солідолом і литолом. Ці мастила призначені для труться. Якщо ними змастити болт або гайку, з часом мастило закостенеет і обкрутити буде важче, ніж іржавий болт.
Корисна порада
Не забувайте змащувати болти і гайки, коли їх закручуєте, графітової мастилом. Її можна купити в будь-якому автомагазині.